Dlaczego? Dlatego! Recenzja

Dlaczego-Dlatego-Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Nieważne, kto i na co odpowiedział tak lub nie. Ważne, że książka Wojtka Łuszczykiewicza (tak, tak – tego wokalisty) jest dla każdego z nas.

Dlaczego? Dlatego! to zbiór krótkich wierszyków, rymowanek, fraszek, które bawią, śmieszą i tłumaczą zagadkowy świat zwierząt.

„Żabciu, nie ma co dumać: podrośniesz, to zaczniesz kumać”.

To zdanie pochodzące z jednej z fraszek wyjaśnia założenie całej książki. Jest pytanie, jest odpowiedź, a gdzieś po środku ścierają się dwie płaszczyzny, tekstu oczywistego, coś powiedzianego wprost i będącego wyjaśnieniem dla dziecka, obok zaś, zaraz po tym, pojawia się najczęściej metaforyczny sens, związek frazeologiczny, coś, co trzeba wyjaśnić i co stanowi punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem.

Umiejętnie wplecione perełki językowe czynią tekst zabawnym i lekkim.

Doskonale uzupełniają go świetne ilustracje. Wdzięczne, często kontrastowe wobec siebie, oryginalne, spójne z tekstem, bo i tekst tutaj gra: czcionką, jej wielkością, kolorem.

Barwna, wesoła książka zachęcająca do zabawy słowem i kreatywnego spędzania czasu z dziećmi. Żabcia przecież wcale nie musi podrosnąć, żeby kumać, wystarczy z nią o tym już teraz porozmawiać.

Magdalena Kowalczuk
czytamyzdzieciaczkami.blog.pl

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Dlaczego? Dlatego!
Wojciech Łuszczykiewicz
Data premiery: 18 marca 2015
Kategoria wiekowa: 5+
Więcej informacji: Wydawnictwo MUZA SA

 

Zapraszamy do działu recenzji książkowych Miasta Dzieci!

 

Autor tekstu : Magdalena Kowalczuk

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent