Chłopak czy dziewczyna? Recenzja

Na wskroś współczesna powieść – o miłości, przyjaźni i świadomości własnej tożsamości. Marcus i Frannie mówią o sobie bliźnięta jednomózgowe – i nie tylko dlatego, że każde z nich marzy o znalezieniu wymarzonego chłopaka. Są oryginalni, niezależni i doskonale się uzupełniają: Marcus jest gejem, ale to Frannie łatwiej mówić o jego orientacji, Frannie jest heteroseksualna, ale to Marcus lepiej potrafi prowadzić rozmowę na czacie, by zaintrygować chłopaka. Posuwa się jednak za daleko: zaczyna podszywać się pod Frannie, żeby rozmawiać sam na sam z jej wybrankiem – i… zakochuje się po uszy.

Chłopak czy dziewczyna? To klasyczna opowieść o miłości i o pomieszaniu tożsamości, niezwykle zabawna, pełna zwrotów akcji i inteligentnych dialogów. Jest wyjątkowa także innego powodu – homoseksualizm jednego z głównych bohaterów nie jest tu potraktowany jako problem – jest po prostu elementem świata nastolatków.

Kolorową postacią tej opowieści jest też babcia Marcusa – jej styl życia i sposob ubierania się, podobnie jak prefernecje seksualne bohaterów, wymagają do czytelnika zdrowej dawki tolerancji. Współczesnej młodzieży powinno to przyjść bez trudu. Tym bardziej, że w książce nie ma nahalności, demoralizacji, czy nieprzyzwoitości… Książka generalnie traktuje o przyjaźni i uczuciach… wszystko jedno miedzy jakimi ludźmi :) Bo przeciez każdy z nas ma prawo czuć to co czuje. Ważne jest za to, jak te uczucia manifestuje – a bohaterowie tej kisązki nie robią swymi uczuciami, czy emocjami nikomu krzywdy. 

Książka wartościowa z pewnością spodoba się nastolatkom. 

Na stronie internetowej Wydawnictwa Znak możecie posłuchać fragmentu książki. www.znak.com.pl

autorzy: Lisa Papademetriou, Chris Tebbetts

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1008-0
Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro 

Rok wydania: 2008
Format: 125 x 205 mm
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Znak
Cena detaliczna: 27,00 zł
 

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie