Certyfikaty Miejsce Przyjazne Maluchom rozdane!

Certyfikaty-Miejsce-Przyjazne-Maluchom-rozdane
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy nie tylko restauracje, kawiarnie, muzea ale również urzędy, banki oraz instytucje publiczne i komercyjne. Organizatorom zależało aby coraz większa część przestrzeniu publicznej była przyjazna dzieciom i otwarta na rodziny z małymi dziećmi.

Po raz kolejny akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli miejsc pretendujących do tytułu Przyjaznego Maluchom jak i wśród samych rodziców ,którzy zgłaszali te placówki w, których czują się mile widziani ze swoimi pociechami. Przez cały miesiąc napływały zgłoszenia zarówno miejsc, które otrzymały już w poprzednich latach tytuł Miejsca Przyjaznego Maluchom jak i nowe kandydatury.

Z nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wyłonili 66 miejsc, honorując je naklejką z logo akcji i specjalnym certyfikatem. Obok licznych kawiarni, restauracji i instytucji kultury do grona przyjaznych maluchom dołączyły zarówno krakowskie urzędy, apteki jak i oddziały banków.

W gronie wyróżnionych w tegorocznej edycji akcji jest min. Międzynarodowy Prot Lotniczy Balice. Nasze lotnisko jest bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione na podróżujących rodziców z dziećmi. Hala odlotów jak i przestrzeń ogólnodostępna wyposażona jest w specjalny pokój dla rodzica z dzieckiem w którym w ciszy, spokoju i przyjaznej atmosferze matka może spokojnie nakarmić i przewinąć dziecko. Toalety zarówno damskie jak i męskie wyposażone są w przewijaki, a w hali odlotów jest specjalny kącik z zabawkami i telewizor z programami dla dzieci- mówi Jolanta Rokosz kierownik działu obsługi Terminali Port Lotniczy Kraków-Balice. To wszystko aby podróże i długie oczekiwanie na odlot samolotu uczynić możliwie przyjaznym zarówno rodzicom jak i dzieciom – dodaje.

Niewątpliwym sukcesem akcji jest ciągle rozszerzający się zasięg. Wiele firm z różnych branż odpowiada na naszą inicjatywę a tym samym na zapotrzebowania nowoczesnych i mobilnych rodzin. Organizatorzy nie spoczywają jednak na lurach. Nie ma co ukrywać ,że jest jeszcze wiele do zrobienia aby Kraków jako całe miasto mógł otrzymać tytuł Miejsca Przyjaznego Maluchom. W kolejnych edycjach planujemy poszerzyć grono i zaprosić do akcji deweloperów, instytucje takie jak: poczta i inne miejsca publiczne – mówi Karina Grygierek.

Organizatorami akcji są: PR Inspiration Gazeta Wyborcza oraz portal Miastodzieci.pl
Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa, a patronem medialnym akcji są: TVP3 Kraków oraz Radio Kraków.

Pełna lista Miejsc Przyjaznych Maluchom znajduje się TUTAJ

Polecamy również  Świat przyjazny Dziecku – rozstrzygnięcie Konkursu. Edycja 2010 oraz Wakacje z dzieckiem

Autor tekstu : Ania Perlińska-Supeł