Cecylka Knedelek, czyli książka kucharska dla dzieci. Recenzja

Cecylka-Knedelek-czyli-książka-kucharska-dla-dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wiele przepisów dotyczy zdrowych słodkości. Cecylka, nasza kulinarna przewodniczka  pokazuje jak ładnie podać dania, jak wydobyć smak z prostych potraw – i jak przygotować bardzo wykwintne przysmaki (np. Ptasie Mleczko Hrabiny) .

Młodzi adepci sztuki kulinarnej znajdą w tej pięknej książce „ściągę” ze zdjęciami warzyw i owoców, masę przepięknych obrazków – i niezwykle sympatycznych bohaterów z którymi zaprzyjaźnią się od pierwszej strony. Większość potraw mogą wykonywać przedszkolaki; szczególne pole do popisu pozostawiają pomysły Autorki na kunsztowne dekorowanie potraw. Bałwanki z twarożku czy brokułowe drzewko przekonają do posiłku najgrymaśniejszego niejadka – szczególnie własnoręcznie wykonane.

Ogromną zaletą książki jest wspaniała oprawa graficzna – niebanalne zdjęcia, piękne ilustracje, minikomiksy podsumowujące każdy przepis. Cecylka Knedelek świetnie nadaje się na pierwszą samodzielnie przeczytaną książkę.

Cecylka Knedelek to jednak nie tylko przepisy. To także ciepłe historie – o przyjaźni, tęsknocie, o drobiazgach sprawiających ogromną radość, o gałgankach, plotkach. Miłośnikom kotów szczególnie polecam opowieść o dwóch Drogach Mlecznych! Autorka, Joanna Krzyżanek, stworzyła galerię niezwykle malowniczych postaci – zabawnych, sympatycznych lecz nie pozbawionych wad. Mieszkańcy Knedelkowa bez zbędnej dydaktyki pomogą rodzicom maluchów poruszać tematy poważne, takie jak okazywanie złości – pomogą też przekonać do prawidłowego zachowania się przy stole i mycia ząbków. Starsze dzieci znajdą inspirację do twórczego spędzania wolnego czasu – nie tylko przy szykowaniu smakołyków .

Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustracje: Marcin Ciseł
Zdjęcia: Wojciech Bryś
www.jednosc.com.pl

Poczytaj o Cecylce:
Cecylka Knedelek i Wielkanoc
Wywiad z Joanną Krzyżanek

Polecamy również Desery i deserki. Zabawy, przepisy dla dzieci  oraz Nasze pomysły na arbuza

 

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent