Bezpieczeństwo Dla Wszystkich

Bezpieczeństwo-Dla-Wszystkich
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wiedzę na temat właściwego zachowania na drodze staramy się przekazywać dzieciom od najmłodszych lat. W szkole nauka o światłach i znakach drogowych często sprowadza się do sztywnych regułek. To sprzyja sytuacji, w której dzieci traktują zasady poruszania się na drodze, jako kolejną nudną lekcję a nie ważny element codziennego życia. Renault przygotowało specjalne pakiety dla nauczycieli.

Scenariusze lekcji można dostosować do ilości czasu, jakim dysponuje nauczyciel. Dzięki temu przygotowanie ciekawej lekcji na tak ważny temat jak zachowanie na drodze staje się prostsze. Każde dziecko, z całą pewnością, od nudnego „odtąd-dotąd” woli zabawne lekcje z sympatycznym kosmitą – Wooshem.

Proponowane pakiety edukacyjne pomagają skłonić dzieci do samodzielnej pracy nad zagadnieniem – i dyskusji.Pakiet można bezpłatnie pobrać ze strony : www.bezpieczenstwo.renault.pl.

Konkurs dla dzieci
Bardzo istotną częscią programu BDW jest doroczny konkurs – w którym same dzieci proponują wymyślone przez siebie rozwiązania problemów z bezpieczeństwem!

Zgłoszone do konkursu prace ocenia jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele współpracujących przy programie instytucji m.in. Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Transportu, a także doradcy metodyczni i przedstawiciele Renault.

Na całym świecie już osiem milionów dzieci wzięło udział w programie „Bezpieczeństwo dla wszystkich” (bezpieczenstwo.renault.pl). Program objął 21 krajów na całym świecie. W Polsce program uzyskał rekomendację Ministerstwa Edukacji i został wyróżniony wieloma nagrodami.

Program jest w całości opracowany i finansowany przez Renault.

 

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent