Weleda
Weleda Baby

Barwy Dźwięku

Barwy-Dźwięku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W niezwykłej aranżacji przestrzennej – w siedmiu pomieszczeniach pomalowanych na siedem kolorów wraz z dopełniającymi je siedmioma dźwiękami i zapachami.

Projekt „Barwy Dźwięku” skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym lub szkoły podstawowej. Stwarza on możliwość doświadczenia kolorów, dźwięków i zapachów poprzez wszystkie zmysły, okreslając znaczenie i wpływ poszczególnych kolorów na samopoczucie każdego z nas.

Bezpośrednie obcowanie z kolorem, dźwiękiem, zapachem
To z myślą o tych dzieciach, Fundacja przygotowała specjalny program obejmujący elementy obcowania ze sztuką / terapią przez sztukę . Program ten stwarza dzieciom przestrzeń do bezpośredniego obcowania z kolorem, dźwiękiem, zapachem. Mamy nadzieję, że aktywny udział w projekcie „Barwami Dźwieku” wpłynie na dzieci w sposób twórczy, podnoszac ich aktywność na wszystkich poziomach życia (fizycznym, emocjonalnym i umysłowym).

Ten multidyscyplinarny projekt Fundacji „ Flower of Life ” jest wpisany bezpośrednio w misję Fundacji, której celem jest inspirowanie i propagowanie działań przejawiających świadomość ekologiczną, inicjowanie modelu świadomego życia w harmonii z sobą, naturą i otaczającym nas światem. Fundacja podejmuje działania w zakresie ochrony środowiska, promowania sztuki, zdrowego żywienia, aktywnego i świadomego stylu życia, rozwoju osobistego i świadomej twórczości.

W tym roku Fundacja przy zachowaniu dotychczasowego profilu artystyczno – terapeutycznego projektu „Barwy Dźwięku”, zmierza do interdyscyplinarnego włączenia i zaakcentowania dodatkowych elementów związanych z muzyką ( muzykoterapia) plastyką, ruchem (choreoterapia ), oraz pracy ze słowem (biblioterapia).

Zamierzeniem prowadzonych warsztatów artterapii jest rozbudzenie kreatywności, radości tworzenia i twórczej ekspresji, budowanie poczucia własnej wartości , oraz zachowań pro- społecznych – radości tworzenia bez rywalizacji dla osiągnięcia wspólnych celów.

Zapraszamy dzieci!
Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, w tym dzieci niepełnosprawne do aktywnego udziału w projekcie „Barwy Dźwięku”. To szczególna dla wszystkich, okazja zatrzymania się na chwilę, obcowania z samym sobą, doświadczenia koloru, dźwięku i zapachu, możliwość doświadczenia radości tworzenia i rozwijania twórczej ekspresji, oraz pogłębienia naszej świadomości na temat znaczenia kolorów i dźwięków w naszym życiu.

Polecamy również Wszystko dla rozwoju dziecka  oraz Wielka Księga Uśmiechów

407 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Joanna A.Kasza Prezes Zarządu Fundacji

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent