Astropodróże Ariela. Recenzja

Astropodróże Ariela to trylogia science-fiction autorstwa Sławomira Hanaka. Ariel to uczeń szkoły astropilotów. W pierwszych dwóch częściach poznajemy jego świat z 2213 roku. Natomiast w trzeciej części nieoczekiwanie Ariel wraca na Ziemię. I jest bardzo zaskoczony.

Wszystko wygląda inaczej niż w przyszłości. Nikt nie lata kosmobusem. Dzieciaki jeżdżą na rowerach i lubią zupełnie odmienne rozrywki. Ba! Próbują obstawać, że są one lepsze niż te wymyślne z 2213 roku.

Część trzecia trylogii jest zderzeniem starego świata z nowym. Dla dzieci, żyjących w erze komputerów i elektronicznych gadżetów, kontrast jest być może mniejszy niż dla dorosłych, którzy w dzieciństwie o tak szybkim rozwoju cywilizacji czytali wyłącznie w książkach.

Niewątpliwie jest to książka dla starszych dzieci, ze względu na słownictwo opisujące życie Ariela. Ale tak naprawdę może zainteresować wszystkich. Tych małych, dużych, chłopców i dziewczynki. W końcu jest po prostu o rodzącej się przyjaźni. A to jest bliskie każdemu.

Beata Ostrowska 

 

Astropodróże Ariela. Podróż 3
Sławomir Hanak
Ilustrator: Agnieszka Semaniszyn-Konat
Seria wydawnicza: Astropodróże Ariela
Wydawnictwo Skrzat

 

Autor tekstu : Beata Ostrowska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Astropodróże Ariela. Recenzja