Akcja Taksówka z fotelikiem startuje w Olsztynie
UD

Akcja Taksówka z fotelikiem startuje w Olsztynie

Akcja-Taksówka-z-fotelikiem-startuje-w-Olsztynie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct. Patronat nad akcją sprawuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji „PIMOT”. Honorowym patronem akcji jest także Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz.

W ramach V edycji akcji Liberty Direct przekazała olsztyńskiej korporacji 36 fotelików, podstawek oraz kołysek do bezpiecznego przewożenia dzieci. Ponadto ubezpieczyciel zapewnił kierowcom szkolenie z zakresu prawidłowego montowania i stosowania fotelików oraz zasad bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Taksówkę z fotelikiem można zamówić bez dodatkowych opłat dzwoniąc z 20 minutowym wyprzedzeniem pod numer: 196 62 (Taxi Alga). Przy składaniu zamówienia należy podać wzrost i wagę dziecka, co pozwoli na przekazanie zlecenia kierowcy wożącemu odpowiedni fotelik.

„Pomimo, iż prawo nie nakłada na taksówkarzy obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach coraz więcej rodziców zaczyna dostrzegać taką potrzebę. Stąd pomysł na akcję „Taksówka z fotelikiem”. Kampanię organizujemy zorganizowaliśmy już w 6 miastach Polski – m.in. Krakowie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Mamy nadzieję, że spotka się z przychylnością rodziców i opiekunów dzieci również w Olsztynie.” – komentuje Rafał Karski z Liberty Direct, inicjatora oraz organizatora akcji.

W samochodach rodziców, fotelik to podstawowy element wyposażenia pojazdu. Decydując się na podróż naszymi taksówkami, rodzice powinni być pewni, że w razie ewentualnego zdarzenia drogowego ich dziecko będzie bezpieczne” – zgodnie potwierdza Jan Aleksandrowicz z Taxi Alga.

Zgodnie z prawem, w prywatnych samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, dzieci do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze
i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez Policję mandatem w wysokości 150 zł oraz nałożeniem 3 punktów karnych. Jednocześnie, z tego obowiązku zwolnione są taksówki. Dzięki akcji „Taksówka z fotelikiem” coraz więcej korporacji może dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych – pomimo braku takiego obowiązku.

Więcej informacji o programie „Taksówka z fotelikiem” można znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela www.libertydirect.pl w zakładce O firmie/Taksówka
z fotelikiem.

292 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent