Abecadło Joanny Wójcickiej. Recenzja

Abecadło-Joanny-Wójcickiej

Każda mama wie, jak trudna bywa nauka literek. Dzieci, które prosi się o powtarzanie kolejnych głosek, buntują się i nudzą. Warto zatem zniechęcenie najmłodszych zmienić w doskonałą zabawę. Żeby tego dokonać, wystarczy sięgnąć po „Abecadło” Joanny Wójcickiej. Przedszkolaki i początkujący uczniowie będą doskonale bawić się podczas czytania przepełnionych dobrym humorem rymowanek, dzięki którym poznają nie tylko literki, bo także zwyczaje i przygody wielu zwierzątek.

Abecadło jest pierwszą książką dla dzieci Joanny Wójcickiej. Autorka przyznała, że pozycja ta stała się konsekwencją jej pasji i spełnieniem marzeń, co jednocześnie ma pokazywać każdemu z nas, że nie warto jest odkładać realizacji swoich zamierzeń na potem. Dzięki temu, że autorka uporała się z wyznaczonymi sobie zadaniami, dzieci i ich rodzice mogą cieszyć się rymowankami, w których głównymi bohaterami są zwierzęta, a teksty łączą w sobie naukę i zabawę.

Doskonałym dopełnieniem Abecadła stają się wprawiające w pozytywny nastrój ilustracje Elizy Gruszczyńskiej. Mali czytelnicy biorąc do ręki jedną książkę, mogą w przyjemny sposób nauczyć się abecadła i przeczytać opowieści o zwierzętach, które jednocześnie można oglądać na obrazkach. To nie wszystko, co zaoferowano małym odbiorcom w Abecadle. Na zakończenie przygody z polskimi literami, dzieci otrzymują do wykonania zadanie, które w doskonały sposób łączy literaturę i naukę ze sztuką. Autorką zadania jest psycholog – Pola Dalba.
Jeśli zatem nie wiecie, w jaki sposób zachęcić dzieci do nauki abecadła i chcecie, by męcząca powinność stała się doskonałą zabawą rozwijającą wyobraźnię najmłodszych, sięgnijcie po Abecadło Joanny Wójcickiej. Z tą książeczką mali czytelnicy nie będą się rozstawać przez cały okres przyswajania abecadła. Wielokrotnie sięgać będą też po nią i później, by wrócić do zabawnych opowieści o zwierzętach.

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Tekst: Joanna Wójcicka
Ilustracje: Eliza Gruszczyńska
Warszawa 2013
Więcej informacji: Fabryka Liter

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Abecadło Joanny Wójcickiej. Recenzja