”A to lato!” z Głosem Wielkopolskim

W piątek 7 lipca, w ramach akcji „Głosu Wielkopolskiego” „A to lato”dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej na os. Lecha w Poznaniu

miały możliwość zwiedzić redakcję gazety.

Będziemy w gazecie!
Było naprawdę ciekawie i ekscytująco! Nasze dzieciaki, które trudno czymkolwiek zainteresować siedziały i słuchały dorosłych jak zaczarowane. Fotoreporter obiecał ,że przyśle nam z tej wizyty zdjęcia – no i jutro będziemy w gazecie!

To nie koniec atrakcji
A to nie koniec atrakcji – tego samego dnia udaliśmy się do Komendy Wojewódzkiej Policji na ulicy Kochanowskiego, gdzie rozmawialiśmy o zasadach zachowywania bezpieczeństwa podczas wakacji, przy przechodzeniu przez ulicę w ramach akcji „Z Pyrkiem bezpieczniej”. Chłopcy mieli możliwośc założenia kajdanek! Wodna jednostka Policji zaprezentowała swojego nietypowego, a zarazem niezastąpionego przyjaciela – psa, który ratuje tonących. Policjanci opowiadali, jak ustrzec się od utonięcia oraz co robić, kiedy pies nas zaatakuje. Dzieci mogły wejśc do Laboratorium Kryminalistycznego – zadawać pytania pracownikom badającym linie papilarne, zrobić odcisk swoich dłoni, spotkać sie z panem rysującym portrety pamięciowe, wsiąść do policyjnego radiowozu. Spotkanie zakończyło się kolejną niespodzianką przygotowaną przez „Głos Wlkp” – naleśnikami z bitą śmietaną.

 

Autor tekstu : Maria Bączkiewicz Natalia Zygarłowska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
”A to lato!” z Głosem Wielkopolskim