999 kijanek. Recenzja książki
UD

999 kijanek. Recenzja książki

999-kijanek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Mama Żaba składa jaja, aż 999, i z nich wykluwa się 999 kijanek, z których następnie powstaje 999 żabek. Taka liczba stworzonek w jednym małym stawie nie może wróżyć nic dobrego. Robi się potwornie ciasno i rodzice postanawiają poszukać nowego mieszkania. Sytuacja dobrze znana, gdy pojawiają się dzieci, zaczynamy inaczej organizować swoją przestrzeń, a często wręcz przenosimy się do czegoś większego. Tutaj jednak nie jest to takie proste, bo jak przeprowadzić 999 dzieci, pamiętając jednocześnie o tym, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i szybko.

Podróż do nowego domu trwa i trwa, a zagrożeń coraz więcej, bo i wąż może zaatakować i jastrząb chętnie chwyciłby niejedną żabkę, a co dopiero 999. Rodzina jednak lubi trzymać się razem i całe szczęście, bo dzięki temu Tata Żaba wychodzi cało z opresji. Kto bowiem umiałby dźwigać w locie 999 żabek i dwie dorosłe żaby?
Pamiętajmy o drugim człowieku, nie zostawiajmy go w sytuacji groźnej, pomagajmy sobie nawzajem, dbajmy o siebie. Przekaz książeczki jest jasny, a do tego lekko i żartobliwie pokazane zostało zachowanie małych żabek, które jak nic obrazują zachowanie dzieci w podróży. Często słyszymy przecież: daleko jeszcze, nudzę się, chce mi się pić, chce mi się jeść i tak dalej, i tak dalej.

Pięknie wydana, ciekawa, inspirująca lektura. Polecamy!

Magdalena Kowalczuk
czytamyzdzieciaczkami.blog.pl

999 kijanek
Autor: Ken Kimura
Ilustracje: Yasunari Murakami
Oprawa twarda
Przedział wiekowy +2
Liczba stron 42
Wymiar 22 x 22 cm
Wydawnictwo Tatarak

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

899 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Kowalczuk

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent