5 porad, dzięki którym spędzisz najpiękniejsze wakacje ze swoimi dziećmi!

5 porad, dzięki którym spędzisz najpiękniejsze wakacje ze swoimi dziećmi!
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Dni są coraz dłuższe, a powietrze zaczyna pachnieć letnim, wakacyjnym aromatem. W końcu, po chłodnej zimie, przyjdzie Ci planować dłuższy, tak upragniony urlop. Zadanie to może wydawać się być nieco trudniejsze dla niedoświadczonych rodziców, którzy pragną pierwszy raz spędzić swój wolny czas wraz z maluchami. To wtedy pojawiają się wątpliwości – bo czy da zorganizować wakacje tak, aby zadowolić zarówno dorastające pociechy, jak i spełnić potrzeby dorosłych? Aby ułatwić to – tylko pozornie skomplikowane – zadanie, przygotowaliśmy 5., uniwersalnych porad, które zwiększą szansę na najpiękniejsze i niezapomniane, rodzinne wakacje.

Porada 1: Znajdź odpowiedni kierunek

Podstawą udanego urlopu jest miejsce, które będzie atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dorastających gości. Świat pełen jest przepięknych krain, które urzekają malowniczymi widokami, szumem morza i ośnieżonymi, górskimi szczytami. Równie piękna jest Polska, której zakamarki warto badać wraz z całą rodziną.

Oprócz nadbałtyckich miast i ścieżek w Tatrach, warto rozważyć wschód kraju – zwłaszcza województwo podkarpackie, które urzeka spokojem, zielonymi polami i pachnącymi lasami. To właśnie tam znajduje się m.in. Hotel Bacówka Radawa & SPA – położony kilka minut pieszo od zalewu w Radawie i 27 km od głównej autostrady A4.

Porada 2: Zapewnij dodatkowe atrakcje

Wakacje z dzieckiem rządzą się swoimi prawami. Oprócz urokliwych terenów, przytulnego pokoju i smakowitego śniadania ważne jest, aby hotel zapewniał garść dodatkowych atrakcji. Dzieci potrzebują stałych, pobudzających bodźców. Każdy dzień jest dla nich przestrzenią do nowych przygód, nauki, doświadczania. Dlatego też nuda i powtarzalność to największy wróg wspólnych, udanych wczasów.

Zanim zarezerwujesz nocleg – sprawdź co proponuje ci hotel, jak organizuje czas dla najmłodszych i jakie dodatkowe atrakcje znajdują się na terenie ośrodka. Wspomniany już Hotel Bacówka oferuje szereg możliwości i zajęć, których poziom dostosowany jest do wieku i zainteresowań dzieci – tj. mini-zoo, salę zabaw, Salę Kinową, Pokój Klocków, Kącik Małego Czytelnika oraz basen dla najmłodszych pływaków. Więcej o udogodnieniach i przygotowanych atrakcjach przeczytasz na https://www.bacowkaradawa.pl/dla-dzieci/atrakcje

Porada 3: Spakuj potrzebne gadżety

Planując wczasy z córką lub synem, ważne jest, aby przygotować się na każdą ewentualność i najbardziej niespodziewaną sytuację. Pakując walizkę stwórz listę wszystkich, niezbędnych przedmiotów i gadżetów, które usprawnią, ułatwią i uratują wspólny urlop. Zabierz m.in. ciepłe bluzy na wypadek nagłych porywów wiatru; leki na niestrawność i gorączkę; ulubione zabawki, które uspokoją malca, gdy ten zacznie tęsknić za domem; plastry na obtarcia i przekąski, które przydadzą się podczas podróży i pieszych wędrówek.

Porada 4: Zadbaj o siebie

Nie zapomnij, że kluczem do udanych wakacji jest Twoje zadowolenie. Po intensywnych miesiącach pracy, natłoku obowiązków i ciągłym życiu w pędzie, w końcu możesz odetchnąć i spędzić czas z najbliższymi.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Nigdy nie przekładaj swoich potrzeb nad potrzeby innych. Dlatego też wybierając docelowy kierunek i hotel upewnij się, że znajdziesz tam również atrakcje… dla siebie!

W Hotelu Bacówka Radawa & SPA znajdziesz pakiety kosmetyczne i relaksacyjne, dzięki którym oderwiesz się od przytłaczających obowiązków. W ofercie znajdziesz m.in. masaż gorącymi kamieniami oraz pachnące zabiegi dla dzieci i rodziców, a także baseny, balię z gorącą wodą, grotą solną, saunę fińską i jacuzzi zewnętrzne, które doskonale sprawdzi się podczas gorących, letnich wieczorów.

Porada 5: Porozmawiaj z maluchem przed podróżą

Przed podróżą porozmawiaj z dzieckiem i odpowiedz na pojawiające się pytania. Im więcej wątpliwości rozwiejesz, im bardziej zaangażujesz malca w np. proces pakowania, tym większa szansa, że pociecha potraktuje wczasy jako niezapomnianą przygodę. Niektóre maluchy czują się bezpiecznie wyłącznie w swojej, znajomej przestrzeni, dlatego dobrze jest przygotować dziecko ma wyjazd – zarówno pod katem emocjonalnym, jak i organizacyjnym. Jeszcze przed wolnym weekendem uprzedź jakie atrakcje będą na niego czekać, wyjaśnij, gdzie spędzicie najbliższy czas i jakie nowe „zasady” będą obowiązywać. Nawet krótka, wstępna rozmowa zażegnać może wiele konfliktów i negatywnych emocji.

 Artykuł zewnętrzny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent