100 lat zaangażowania na rzecz człowieka i natury

100 lat zaangażowania na rzecz człowieka i natury
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

 Czyste  powietrze, woda, zdrowe jedzenie i jak najmniej szkodliwej chemii w codziennym życiu. To jeden z ważniejszych trendów w stylu życia, jaki od kilku lat zyskuje coraz większe grono fanów.

Tymczasem Weleda świętuje 100 lat istnienia, w ciągu których, od samego początku i bez żadnych ustępstw, mówi o tym, że dla człowieka harmonijne współistnienie z naturą będzie źródłem wielu korzyści.

historia Weledy W 1921 roku, w małym szwajcarskim Arlesheim, troje fascynatów : Rudolf Steiner, Ita Wegman oraz Oskar Schmiedel, stworzyło markę, która dziś ma ogólnoświatowy zasięg. Ich celem było opracowanie produktów, które pomogą ludziom utrzymać zdrowie, ale wyłącznie w naturalny sposób. Jako pierwsze powstały wyroby lecznicze, jednak bardzo szybko firma opracowała produkty kosmetyczne do codziennego stosowania.

Do dziś wiele z nich, na przykład Olejek z Arniką, Tonik do włosów czy krem Skin Food, pozostają w ofercie marki, ciesząc się zaufaniem tysięcy konsumentów na całym świecie.

kosmetyki Weleda

Fascynacja naturą- podstawa naszych wysiłków

Tak jak w pierwszych latach, tak też i dziś, wszystkie nasze kosmetyki powstają z inspiracji naturą.

biedronkaMamy własne ogrody, rozsiane po całym świecie, w których uprawiamy kilka tysięcy roślin w sposób absolutnie naturalny. Nie akceptujemy drogi na skróty: nie stosujemy sztucznych nawozów, a  jeśli mamy problem ze szkodnikami roślin, wzywamy na pomoc na przykład … biedronki! I to właśnie te pożyteczne owady, a nie sztuczne środki owadobójcze, pomagają nam zwyciężyć w starciu ze szkodnikami roślin.

W świecie owadów i zwierząt, naszymi przyjaciółmi są także krety, zwalczające szkodliwe pędraki. Pomagają nam również ptaki żywiące się larwami inwazyjnych owadów. Ta naturalna pomoc jest równie, jeśli nie bardziej skuteczna niż środki owadobójcze, a przy tym nie zaburza naturalnej równowagi w przyrodzie.

Walka o zdrowe środowisko naturalne, redukcję zanieczyszczeń i ochronę ginących gatunków jest nam bardzo bliska, wszak to od natury dostajemy najcenniejsze składniki naszych kosmetyków.  Jesteśmy zaangażowani w liczne projekty na całym świecie, mające na celu ochronę przyrody. Na przykład w Indonezji, działamy na rzecz ratowania orangutanów, zagrożonych wymarciem, oraz ochrony ich naturalnego środowiska życia.

orangutan

Lokalnie, staramy się jak najbardziej ograniczać zużycie energii pochodzącej z nieodnawialnych źródeł. Przez cały czas pracujemy też nad nowymi technologiami opakowań naszych produktów, aby maksymalnie wykorzystać materiały z odzysku, a także zmniejszyć ilość plastiku wykorzystywanego w nich.

Prosto z natury – dla całej rodziny

Jako producent kosmetyków, staramy się, aby nasze produkty pomagały pielęgnować całą rodzinę – od najmłodszych do najstarszych. Gama Calendula, która powstała przy współpracy z pediatrami i położnymi, jest niezwykle delikatna, aby dbać o wrażliwą skórę naszych dzieci od pierwszego dnia życia. Jej formuły zostały starannie dobrane, i poddane rygorystycznym testom, by skutecznie wspierać rozwój młodej skóry, ale także chronić ją w czasie, gdy jest jeszcze bardzo delikatna i musi się dostosować do nowego dla niej środowiska.

Seria kosmetyków Calendula firmy Weleda

Naturalny skład oraz najwyższa jakość surowców naszej gamy z nagietkiem sprawdzają się już od ponad 60 lat, nieustannie ciesząc się ogromną popularnością wśród rodziców.

Ale oferta Weleda to nie tylko gama dla dzieci. Pragniemy, aby kosmetyki naturalne towarzyszyły nam na co dzień także w dorosłym życiu, na każdym jego etapie, i jako odpowiedź na różne potrzeby skóry: czy to przy skórze wrażliwej, czy też suchej i szorstkiej, a także gdy poszukujemy kosmetyków wspierających skórę w wieku dojrzałym, lub gdy chcemy dbać o nasze zęby przy pomocy naturalnych produktów. W każdym przypadku, nasze formuły zawierają tylko naturalne surowce ze sprawdzonych źródeł, a nuty zapachowe opracowuje nasza ekipa perfumiarzy, wykorzystując w swojej pracy tylko i wyłącznie naturalne składniki.nagietek

Jakość przede wszystkim

Stawiamy sobie wysokie wymagania, jeśli chodzi o jakość – na każdym etapie powstawania naszych kosmetyków. Od wielu lat, wszystkie kosmetyki Weleda posiadają certyfikat NaTrue. Aby go otrzymać, nasze produkty są poddawane szczegółowej kontroli jakości, a sam certyfikat należy odnawiać co kilka lat- nie jest on przyznawany raz na zawsze.

Ponad 80% roślin, które pozyskujemy do produkcji, posiada certyfikat ekologiczny. Nie stosujemy surowców ropopochodnych, ani składników roślinnych, które zostały zmodyfikowane genetycznie. W naszych kosmetykach nie ma sztucznych konserwantów ani sztucznych składników zapachowych.

Wierzymy, że nasza praca na rzecz harmonijnego współistnienia z naturą ma sens, a w aktualnej sytuacji kryzysu klimatycznego, wylesiania, problemów z jakością wody i gleby, podwajamy nasze wysiłki, aby oddawać naturze co najmniej tyle, ile od niej otrzymujemy. Naszym celem jest nie tylko dalsza praca nad naturalnymi kosmetykami wysokiej jakości, ale także nad tym, żeby nasze opakowania nadawały się w jak największym stopniu do recyklingu, a sam proces produkcji wykorzystywał w jak największym stopniu energię odnawialną.

pszczoła zbiera nektar z kwiatów

 

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent