Zasadzka. Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza

Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza

 „Śpij spokojnie – średniowieczne usypianki” to autentyczne, dawne ludowe podania i legendy wraz z komentarzem historycznym. Błazen Jajosz zaprasza Was do wysłuchania dawnych ludowych legend, aby pokazać, że w naszej przeszłości było też wielu super bohaterów, nie tylko tych animowanych.

Czy rycerz Jan bezpiecznie dotrze do domu? Co go czeka w mazowieckiej puszczy i ile to będzie diabłów… W legendzie przedstawiono postać typowego rycerza. Natomiast odcinek 12a zawiera dodatkowo podcast o turniejach rycerskich, czyli przedstawia rycerza w świecie rozrywki.

Posłuchajcie legendy z Mazowsza „Zasadzka”:

O Autorze:

Dr hab. Michał Wróbel, na co dzień biolog i bioinżynier, „po godzinach” przenosi się do czasów rycerzy i księżniczek, przywdziewa strój błazna dworskiego aby przybliżać średniowiecze… Wtedy prezentuje wydarzenia historyczne i promuje wiedzę o dawnych czasach… A jako tato 3-ki dzieci, nie raz bajki opowiada…

FB Autora

Bajka opublikowana za zgodą Autora. Bajka powstała w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Śpij spokojnie - średniowieczne usypianki
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:bajkahistorialegendy