UD

Miecz z Grunwaldu. Średniowieczne usypianki w interpretacji Błazna Jajosza

Śpij spokojnie - średniowieczne usypianki

 „Śpij spokojnie – średniowieczne usypianki” to autentyczne, dawne ludowe podania i legendy wraz z komentarzem historycznym. Błazen Jajosz zaprasza Was do wysłuchania dawnych ludowych legend, aby pokazać, że w naszej przeszłości było też wielu super bohaterów, nie tylko tych animowanych.

Dwa nagie miecze, jakie Krzyżacy wysłali do Jagiełły aby przyspieszyć rozpoczęcie bitwy, są niekwestionowanym symbolem Grunwaldu. Ale jakie były losy osobistego miecza Wielkiego Mistrza? Widz dowie się, jak zaginiony miecz Wielkiego Mistrza Krzyżaków przysłużył się dobrej sprawie.

Posłuchajcie legendy nawiązującej do miejsca największego zwycięstwa polskiego oręża w średniowieczu „Miecz z Grunwaldu”:

O Autorze:

Dr hab. Michał Wróbel, na co dzień biolog i bioinżynier, „po godzinach” przenosi się do czasów rycerzy i księżniczek, przywdziewa strój błazna dworskiego aby przybliżać średniowiecze… Wtedy prezentuje wydarzenia historyczne i promuje wiedzę o dawnych czasach… A jako tato 3-ki dzieci, nie raz bajki opowiada…

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

FB Autora

Bajka opublikowana za zgodą Autora. Bajka powstała w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Śpij spokojnie - średniowieczne usypianki

317 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent