Bąbelkowy świat gupików. Kto nakarmi psa? Historyjka na dobranoc

Bąbelkowy świat gupików bajka do czytania

Wszystkie gupiki zgromadziły się we wnętrzu koralowca, by posłuchać co ma im do powiedzenia pan Grouper. Ledwo jednak nauczyciel zdążył powiedzieć „dzień dobry” gdy…

– Zobaczcie co potrafi Bąbel! – zawołał Gil i rzucił swemu psu bąbelkową chrupkę. Bąbel podbił ją ogonem, po czym złapał w powietrzu i połknął.

– Wow! Ale super – rozległy się wokół okrzyki zachwytu.

– Hau – Bąbel wyraźnie domagał się więcej.

– To była ostatnia chrupka – zmartwił się Gil.

– Bez obawy – pocieszył go pan Grouper – Nowe opakowanie na pewno znajdziemy w supermarkecie.

Hurra! Gil, jego przyjaciele Gupiki i pies Bąbel ruszyli za panem Grouperem do supermarketu! Ale, ale… czy w takim dużym sklepie znalezienie czegokolwiek jest proste? Chyba jednak nie! Tak jak radził Pan Grouper, Gil podszedł do sprzedawcy i zapytał, czy dostanie tu bąbelkowe chrupki.

– Oczywiście! – potwierdził sprzedawca – Są w alejce z jedzeniem dla psów.

– Ja też szukam chrupek dla mojego psa – odezwał się ktoś obok. To była pani Pikito.

– Pani też przyszła po chrupki? – spytał z przerażoną miną sprzedawca. – Została nam ostatnia paczka…

Jak wybrnąć z tej sytuacji? Był tylko jeden sposób… Należało zorganizować wyścigi! Pani Pikito i Gil chwycili swoje wózki i ustawili się na jednej linii, tu obok kasy.

Do biegu, gotowi, start! Ruszyli.

Pani Pikito dobiegła pierwsza do właściwej alejki. Chwyciła pudełko z dolnej półki i popędziła do kasy. Była pierwsza, ale – niestety – pomyliła się. To nie było pudełko z bąbelkowymi chrupkami! Gil odnalazł je chwilę później na środkowej półce. Wrzucił pudełko do wózka i podbiegł do kasjera.

Tak! To on wygrał! Teraz mógł kupić bąbelkowe chrupki dla swojego psa Bąbla. Gil był ogromnie zadowolony. Wyjął chrupkę z pudełka i rzucił w stronę Bąbla. Ten odbił smakołyk od ogona, po czym połknął.

Pies pani Pikito obserwował to wszystko z markotną miną. Gil postanowił, że jego też należy poczęstować. Wyjął kolejną chrupkę z pudełka, rzucił w stronę psa pani Pikito i… Wiecie co? Okazało się, że ten pies też zna sztuczkę z łapaniem chrupki w powietrzu. Niesamowite!

Książki i magazyny pełne zabaw dostępne na www.ksiazeczkibajeczki.pl!

Polecamy też Psi Patrol!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent