Miasto Dzieci

Miasto Dzieci

MiastoDzieci.pl pisze dla Was już kilkanaście lat! Informujemy o wydarzeniach dla dzieci, współpracujemy z ekspertami, publikujemy gotowe do pobrania kolorowanki i inspiracje na kreatywną zabawę z dzieckiem. Organizujemy konkursy dla dzieci i rodziców, sprawdzamy miejsca przyjazne rodzinom. To wszystko w Mieście Dzieci. Sprawdź!

Rysowanie po śladzie lato

Rysowanie po linii - ozdabiaj lody, kolorowanka do druku, Szlaczki do pobrania

Rysowanie po linii – ozdabiaj lody

Pomysłowa zabawa edukacyjna, która zachęci dziecko do ćwiczenia motoryki małej i przygotuje je do pisania. Który maluch nie uwielbia lodów? Taka tematyka obrazka sprawi, że żaden nie odmówi ozdabiania swoich ulubionych łakoci. Wystarczy pobrać i wydrukować obrazek, a rysowaniem szlaczków i kolorowaniem zajmą się dzieci.

Rysowanie po linii

Rysuj po linii parasol kolorowanka do wydruku dla dzieci

Rysuj po linii – deszcz

Parasole, krople deszczu i wiosenna burza to Twoje zadanie na dziś. Wydrukuj kolorowankę z deszczową pogodą i dokończ rysowanie po linii. Gdy rysunek będzie gotowy, pokoloruj go najładniej jak potrafisz. Może w ten sposób przegonisz deszcz i znów zrobi się słonecznie? Bezpłatne malowanki do druku – zapraszamy!

Rysowanie po linii

Rysuj po linii samochód kolorowanka do druku

Rysuj po linii – karetka pogotowia

Wydrukuj obrazek z karetką pogotowia i dokończ rysowanie. Potem trzeba jeszcze będzie auto pokolorować. Kolorowanki do pobrania o różnym poziomie trudności czekają na wszystkie dzieci, zapraszamy do wspólnej zabawy!

RRRrrr zdjęcie

Obejrzyjcie suchara czyli rodzinne komedie, które pokochacie

Oglądnęliście już wszystko, co było warte obejrzenia? A może zobaczycie wspólnie absurdalną komedię? Absurdalne komedie mają to do siebie, że gdy je oglądasz, bolą Cię zęby i cały czas Cię kusi, żeby wyłączyć komputer. Ale później okazuje się, że przez kolejne miesiące rodzina powtarza grepsy z filmu lub wręcz odgrywa zabawne scenki z niego. Dzieci […]

Konkurs pisemny

Konkurs wiosenny - ulubiony sport i zabawa!

Sport i zabawa to fajna sprawa! Konkurs wiosenny

Jak zadbać o kondycję rodziny nie wychodząc z domu? Obecna sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym, zamknięciem placówek oświatowych i zaleceniem pozostawania w domu sprawiła, że rodziny muszą koegzystować na małych powierzchniach. Szczególnie uciążliwy jest związany z tym brak ruchu i możliwości aktywnego spędzania czasu. Najbardziej odczuwane jest to przez dzieci, których pokłady nagromadzonej energii dają […]

Pokoloruj według wzoru

Koloruj według wzoru malowanka do druku

Koloruj według wzoru – ukryty obrazek

Kto ukrył się na obrazku? Dowiesz się tego, jeśli wydrukujesz malowankę i pokolorujesz ją zgodnie z kropkami na ilustracji. Kolorowanki edukacyjne do pobrania to wspaniała zabawa połączona z przyjemną nauką. Zapraszamy dzieci w każdym wieku!

Dinozaury

Pokoloruj według wzoru - nauka kolorów, kolorowanki edukacyjne do wydruku

Pokoloruj według wzoru szkielet dinozaura

Szkielet dinozaura jest biały. Pomóż naukowcom odnaleźć więcej skamieniałych kości, kolorując obrazek zgodnie z kolorami figur. Edukacyjna malowanka dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem kolorów. Pobieraj i drukuj tysiące bezpłatnych  kolorowanek!

Kosmos

Pokoloruj kosmos według wzoru, kolorowanka do wydrukowania. Bezpłatne malowanki do pobrania

Pokoloruj kosmos według wzoru

Kosmiczna kolorowanka dla wszystkich małych pasjonatów nieba i jego tajemnic. Wydrukuj obrazek, rozpoznawaj cyferki i namaluj swój własny kosmos. Bezpłatne kolorowanki edukacyjne do pobrania pomogą dzieciom w nauce cyfr, liter i figur geometrycznych.

Dinozaury

Kolorowanka do druku dinozaur koloruj według wzoru, bezpłatna malowanka

Pokoloruj według wzoru – nauka kolorów

Wydrukuj obrazek i baw się razem z sympatycznym diplodokiem. Kolorowe znaczki dinozaurów będą dla Ciebie wskazówką po jakie kredki należy sięgać. A gdy malowanka będzie gotowa, dowiesz się co namalował nasz przyjaciel – diplodok. Zapraszamy po setki bezpłatnych kolorowanek edukacyjnych!

różne

Malowanka do druku Koloruj jednorożca według wzoru

Pokoloruj jednorożca według wzoru

Znajdź na obrazku gwiazdki, kwadraty, trójkąty, księżyce i pokoloruj je według oznaczeń na rysunku. Zobacz w jaki magiczny sposób można stworzyć jednorożca! Malowanki edukacyjne z serii „Koloruj według wzoru” to sposób na naukę figur geometrycznych, kształtów i kolorów. Wystarczy wydrukować.

Zdrowie rodziny

pomysły dla nastolatka na kreatywne spędzanie wolnego czasu

Nastolatek i kwarantanna. 101 pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu

W sieci mnóstwo jest pomysłów na zabawy z dziećmi w czasie kwarantanny. A co z nastolatkami? Niby jeszcze dziecko, ale wspólnego lepienia z plasteliny nie chce. Niby już dorosły, a ze znalezieniem zajęcia (poza telefonem!) ma problem. Ponieważ i po naszych domach błąkają się znudzone nastolatki, przygotowaliśmy (całkiem sporą) garść pomysłów na ciekawe i efektywne […]

Życzenia wielkanocne dla dzieci

życzenia wielkanocne dla dzieci, wiersze i piosenki na Wielkanoc

Życzymy świąt rozkicanych jak wielkanocny…

Rozkicane święta? Takie kolorowe życzenia mogły wymyślić tylko dzieci. Do życzeń wielkanocnych dodały też mnóstwo życzliwości, świątecznej atmosfery, radości, miłości i – oczywiście – trochę pysznych łakoci. Efektem jest przepis na wspaniałe życzenia! Życzymy świąt rozkicanych jak wielkanocny zajączek, milutkich jak kurczaczek, smacznych jak łakocie ze świątecznego koszyczka i mokrych od dyngusowego szaleństwa! Bądźcie zdrowi […]

Życzenia wielkanocne dla dzieci

ładne życzenia wielkanocne dla dzieci, piosenki i wiersze na Wielkanoc

Malutki zajączek skacze na łące

Życzenia wielkanocne dla dzieci, w których zajączek wyszukuje kolorowe jajeczka, a w każdym z nich są piękne życzenia – szczęście, miłość, uśmiech, życzliwość i wiele innych. Zajączek jednak nie pozbawia dzieci radości szukania pisanek, część z nich czeka na maluchy w ukryciu! Malutki zajączek skacze na łące, Wyszukuje dla dzieci jajeczek tysiące. Każde jajeczko życzenia […]

Życzenia wielkanocne dla dzieci

Proste łatwe życzenia wielkanocne dla dzieci, piosenki i wiersze na Wielkanoc

Rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Ciepłe życzenia wielkanocne, w których znajdziemy dużo uśmiechu, odpoczynku i kicające zajączki. Oczywiście nie zabraknie w nich też śmigusa-dyngusa!  Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Ten kwietniowy, świąteczny czas niech będzie chwilą wytchnienia i okazją do uśmiechów. A ponadto wesołego jajka, kolorowych pisanek, kicającego zająca oraz mokrego Lanego Poniedziałku.   Tekst zgłoszony w wielkanocnym konkursie […]