Miasto Dzieci

Miasto Dzieci

MiastoDzieci.pl pisze dla Was już kilkanaście lat! Informujemy o wydarzeniach dla dzieci, współpracujemy z ekspertami, publikujemy gotowe do pobrania kolorowanki i inspiracje na kreatywną zabawę z dzieckiem. Organizujemy konkursy dla dzieci i rodziców, sprawdzamy miejsca przyjazne rodzinom. To wszystko w Mieście Dzieci. Sprawdź!

Owady i motylki

Dokończ rysowanie pszczół, karty pracy do wydruku dla przedszkolaków

Dokończ rysowanie pszczół

Wiosenne pszczółki pracują już przy swoim domu – ulu. Rysunki niektórych z nich są niedokończone. Pobierz kartę pracy i dokończ rysowanie sympatycznych i pożytecznych owadów. Zabawy do druku z pszczołami przydadzą się nie tylko do ćwiczeń precyzyjnego rysowania, ale też do prowadzenia zajęć o tych potrzebnych owadach.

Dla chłopców

Kolorowanki online dla chłopców, samochody do druku

Fabryka samochodów

Pobierz kolorowankę z fabryką samochodów. Czeka Cię niełatwe zadanie, bo w fabryce jest mnóstwo drobnych elementów wymagających cierpliwości i precyzji. Bezpłatne malowanki online dla chłopców do wydrukowania – zapraszamy!

Karty pracy - nauka pisania i liczenia

Nauka liter karta pracy do druku. Materiały edukacyjne do pobrania dla dzieci

Nauka liter – połącz w pary

Wydrukuj kartę pracy z rybkami i połącz je w pary. Otocz pętlą te rybki, które nie mają pary. Czy znasz już literkę „R” jak rybka? Może spróbujesz ją napisać? Zadania edukacyjne do pobrania dla młodszych i starszych dzieci, zapraszamy do wspólnej nauki przez zabawę!

Karty pracy - nauka pisania i liczenia

Uzupełnij figury geometryczne, karta pracy do druku. Bezpłatne kolorowanki i łamigłówki online

Uzupełnij figury geometryczne

Karta pracy do wydruku. Zadaniem dzieci jest uzupełnienie wzorów elementami o odpowiednich kształtach. Uzupełnianie bezpłatnych zabaw edukacyjnych do pobrania to dla przedszkolaków i starszaków trening wielu umiejętności, które przydadzą się w nauce szkolnej.

Dinozaury

Nauka kolorów karty pracy do wydruku, darmowe malowanki online

Nauka kolorów – niebieski pterodaktyl

Kolorowanka online dla wszystkich dzieci kochających dinozaury. Pterodaktyl to prehistoryczny gad latający, wydrukuj obrazek i pokoloruj niebo oraz słońce, aby nasz niebieski przyjaciel miał gdzie latać. Malowanki edukacyjne i karty pracy do nauki kolorów – wystarczy pobrać!

Karty pracy - nauka pisania i liczenia

Karta pracy do druku policz rakiety

Policz rakiety

Pomóż ufoludkowi policzyć rakiety, wpisując odpowiednie cyfry do pustych kółeczek. Karty pracy do pobrania oswajają dzieci z nauką liczenia i pisania cyfr. Setki materiałów edukacyjnych do druku czeka w Mieście Dzieci, zapraszamy!

Konkurs zewnętrzny

konkurs wielkanocny

Konkurs wielkanocny na piękne życzenia świąteczne – Zwycięzcy

Przed Wielkanocą zapraszaliśmy Czytelników Miasta Dzieci do zabawy – układania i przesyłania pięknych życzeń świątecznych. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, w tekstach mnóstwo było życzliwości, ciepła i wielkanocnej atmosfery. Nie zabrakło też oczywiście spraw ważnych dla wszystkich dzieci takich jak zajączek ukrywający prezenty czy udany dyngus. Wiele życzeń było rymowanych, wiele nawiązywało do trudnych […]

Labirynty, łamigłówki

Pomóż kretowi labirynt do druku. Darmowe kolorowanki online i karty pracy do pobrania

Pomóż kretowi trafić do domu

Kret zabłądził w sieci podziemnych labiryntów, które przecież sam wykopał! Pomożesz mu znaleźć drogę do domu? Bezpłatne zabawy edukacyjne, labirynty, łamigłówki, karty pracy, tysiące kolorowanek do druku – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w Mieście Dzieci, zapraszamy!

Labirynty, łamigłówki

Znajdź takie same samochody, łamigłówka do druku dla chłopców. Darmowe malowanki online i karty pracy

Znajdź takie same samochody

Na rysunku jest sześć samochodów. Cztery z nich są takie same, czy potrafisz je wskazać? Chłopcy uwielbiają zabawę z samochodami, a ta edukacyjna łamigłówka ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość. Zapraszamy do Miasta Dzieci po mnóstwo darmowych materiałów edukacyjnych i kolorowanek.

Samoloty

Znajdź cień samolotu, karta pracy do druku. Darmowe malowanki online dla dzieci

Znajdź cień samolotu

Który cień najlepiej pasuje do samolotu? Zadanie wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać i uczy dzieci uważności oraz ćwiczy spostrzegawczość. Edukacyjne zabawy do druku i karty pracy dla chłopców i dla dziewczynek znajdziecie w Mieście Dzieci, zapraszamy!

Karty pracy - nauka pisania i liczenia

Latawiec, kolorowanka do druku dla dzieci. Darmowe malowanki online i karty pracy do pobrania

Latawiec

Bezpłatna malowanka z latawcem. Wydrukuj obrazek i dokończ kolorowanie. A może potrafisz policzyć ile kokardek znajduje się na ogonie latawca? Edukacyjne karty pracy do druku łączą naukę z zabawą, sprawdźcie sami!

Dla chłopców

Dokończ rysunek samochodu, kolorowanka do wydruku. Darmowe malowanki online i karty pracy

Dokończ rysunek samochodu

Zobacz – w naszym samochodzie brakuje kół, świateł i okien. Czy potrafisz je narysować? Powinno się udać zwłaszcza, że możemy wzorować się na mniejszym rysunku. A gdy auto będzie gotowe, możesz je jeszcze pokolorować! Zabawy edukacyjne dla dzieci – wystarczy wydrukować!

Labirynty, łamigłówki

Labirynt do druku zabawy wielkanocne do pobrania

Wielkanocny labirynt z kurczaczkami

Zbliża się Wielkanoc, a mama kura nie może trafić do swoich dzieci. Wydrukuj świąteczną zabawę i znajdź właściwą drogę. Kurczaczki powinny być przecież szczęśliwe na święta! Zabawy i łamigłówki do pobrania czekają na dzieci, zapraszamy!

Zabawy w żłobku

Paszcze do pobrania szablony zwierząt do druku nakarm lwa, zabawy w domu

Nakarm lwa! Zwierzęta do karmienia – szablony do pobrania

Kolejny pomysł na zabawę w domu czy żłobku. Szablony zwierzątek do pobrania i druku, ale… czy zauważyliście coś dziwnego? Każde ze zwierzaków ma otwartą paszczę! A to dlatego, że wszystkie czekają, aż dzieci je nakarmią. Domyślacie się jak to robić? Sprawdźcie! Jak się bawić w karmienie zwierząt? Wydrukuj obrazki ze zwierzętami  – poniżej możesz je […]

Recenzje

Misia i kostek opinia oksiążce, recenzje książek dla dzieci

Misia i Kostek, recenzja książki dla dzieci

Misia i Kostek to książeczka niepozorna. Wygląda tak, jak większość książek wydanych przez wydawnictwo Zakamarki. Okładki nie zachwycają intensywnymi barwami czy bogactwem detali, często są po prostu surowe. Ale mimo to sięgamy po nie z ciekawością, bo literatura skandynawska ma w sobie to „coś”. W przypadku książki Misia i Kostek to „coś” to dogłębne spojrzenie […]