zajęcia dla dzieci

Data wydarzenia: środa 15.06.2011 do niedziela 26.06.2011

W tym tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia odbywające się każdego dnia.
Jest w czym wybierać.

ROZWIJANKI dla maluchów – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1,5 do 3 lat
PONIEDZIAŁEK 20 czerwca, 
WTOREK 21 czerwca
CZWARTEK 23 czerwca
 godz. 10:00 – 11:30
Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. 
W kameralnej grupie, podczas zabawy okaże się to nie takie trudne! Słuchając muzyki, śpiewając piosenki, rysując, rozwiązując zagadki łatwiej będzie zrozumieć i zaakceptować im zasady funkcjonowania w grupie. Rodzice będą towarzyszyć dzieciom w warsztatach tylko tak długo jak dziecku będzie to potrzebne, a potem będą mogli sobie w salce obok wypić kawkę i poczytać gazetkę. Dzieci też nie będą głodować… przewidziany jest dla nich mały poczęstunek podczas którego odpoczną od natłoku wrażeń.
Celem zajęć jest:
· Usamodzielnianie dzieci
· Dbanie o prawidłowy rozwój maluchów
· Zwiększenie sprawności fizycznej
· Poznawanie siebie oraz otaczającego nas świata
· Rozwijanie sprawności manualnej poprzez różnego rodzaju zajęcia plastyczne z wykorzystaniem farb, kredek, plasteliny, modeliny, masy solnej, kleju, papieru, pędzli, gąbek, stempli, krepiny
· Rozwijanie zmysłów dotyku, węchu, smaku, wzroku oraz równowagi poprzez taniec, zabawy indywidualne oraz grupowe, śpiew, zajęcia plastyczne
· Nabywanie umiejętności wyrażania własnych uczuć oraz potrzeb a także radzenia sobie w trudnych sytuacjach
· Nawiązywanie kontaktu z drugą osobą
Zajęcia prowadzi Joanna Latosińska-Kulasek – mgr. oligofrenopedagogiki oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
koszt : 120zł – karnet na miesiąc ( można też spróbować jednorazowo za 35zł )
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..
GLINIANKI – ceramika dla dzieci od 2 do 9lat
WTOREK  21czerwca
godz. 17:00 – 17:50
Pierwsze koty za płoty… Pokażemy dzieciom, czym jest glina i jak niezwykłe ma właściwości. 
Ile zaklętych w niej zabaw: mazianie, odciskanie, rozcieranie. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy! Razem odsłonimy tajemnice szkliwienia,a figurki gotowe ( wypalone w najprawdziwszym piecu) wręczymy Wam na kolejnych zajęciach. Na wszystkich małych uczestników czekają kolorowe fartuszki, bo będzie się działo… 
udział w warsztatach: 30zł, lub karnet na miesiąc 100zł ( na wybrany dzień tygodnia )
młodsze dzieci (2-4lata) koniecznie w asyście rodzica!
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..
FUN ART – angielski + warsztaty plastyczne – dla dzieci od 4 do 6 lat
ŚRODA 22czerwca
godz. 17:15 – 18:15
Słowo tygodnia: splash!
Serdecznie zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci poznają podstawy angielskiego poprzez obcowanie z dziełami sztuki i działania plastyczne.  
Tego jeszcze nie było … z szeroko otwartymi oczami oglądamy prace, które na co dzień mieszkają w muzeach i galeriach … aby bukiet lub miasto z obrazu ożyło, tworzymy własne wyklejanki, składanki i wycinanki … a tu jeszcze wkrada się nam słowo „red” i „square”, nie wspominając o „glue”, który okazuje się niezbędny aby domek stał prosto a głowa kukiełki nie odpadła. 
Zajęcia prowadzi Agnieszka Szwachła, osoba dwujęzyczna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, od lat bawi się z dziećmi sztuką i angielskim.
Udział w warsztatach: 30zł, lub karnet na miesiąc 100zł 
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..
HALLO – angielski dla najmłodszych od 1 do 3 lat
PIĄTEK 24  czerwca
godz. 10:00 – 10:30
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do zabawy w języku angielskim. Będziemy tupać, wstawać i siadać, udawać słonia, śpiewać o autobusie, przesypywać groch z jednej miseczki do drugiej, budować wieżę z poduszek… a to wszystko po angielsku. Dzięki zabawie, przystosowanej do wieku dziecka, której towarzyszy przyjazny komentarz w języku angielskim, dziecko uczy się języka obcego w podobny sposób jak języka ojczystego. Nawet się nie spostrzeżecie, kiedy malec powie "up" wskazując do góry lub "hallo" przytulając się do babci na powitanie.
Zajęcia prowadzi Agnieszka Szwachła osoba dwujęzyczna od wczesnego dzieciństwa, która od wielu lat bawi się z dziećmi po angielsku.
Udział w warsztatach: 35zł, lub karnet na miesiąc 120zł 
……………………………………………………………………………………………………………………………………………
KALIMBUSEM dookoła świata – zajęcia podróżnicze dla dzieci 4-9lat
PIĄTEK  24 czerwca
godz. 17:00 – 18:00
Abyś mógł stać się prawdziwym podróżnikiem, musi Cię coś do tego zachęcić, coś  zaciekawić…
Tym czymś mogą być nasze spotkania!
24 czerwca PIĄTEK godz. 17:00
Australia
Uwaga Uwaga! Przedwakacyjnie Kalimbus powraca do Australii. Poskaczemy z kangurami poznając cały kontynent będący jednocześnie krajem. W programie moc niezapomnianych wrażeń i dużo dobrej zabawy. Zapraszamy!
Hej mali podróżnicy! Młodzi odkrywcy, którzy na razie tylko marzą o dalekich krajach i ci którzy już wiele z nich zwiedzili- Zapraszamy Was do aktywnego i twórczego spędzenia czasu w Kalimbie! Na każdych zajęciach przenosimy się do wybranego kraju gdzie będziecie mogli poznać ciekawe zwyczaje tubylców, przyjrzeć się nieznanym gatunkom zwierząt, dowiedzieć się co niesamowitego może Was tam spotkać. To wszystko w atmosferze wspólnej zabawy i śmiechu. Dla każdego coś miłego, bo czekają was prace plastyczne, manualne, zabawy ruchowe, muzyczne, gry edukacyjne, baśnie, kulinarne atrakcje i nie tylko! Przyprowadźcie ze sobą dorosłych. Będą mogli odpocząć przy kawie czekając na Was w sąsiednich salach. Jeśli kraj, który odwiedzamy jest Wam znajomy – byliście tam lub macie ciekawe informacje, pamiątki z tamtego regionu to zachęcamy do przyniesienia ich i podzielenia się wiedzą z innymi. Możecie też zgłaszać propozycje kolejnych miejsc, które odwiedzimy. Pakujcie plecaki wyobraźni i przybywajcie! Odjazd Kalimbusa w każdy piątek o 17tej!
Zajęcia objęte patronatem portalu :www.gdzieciaki.pl 
Udział w warsztatach: 35zł, lub karnet na miesiąc 120zł 
……………………………………………………………………………………………………………………………………………
CZYTAJKI z innej bajki – co tydzień spotkanie z inną książką, 
spotkania dla dzieci od 1,5 do 7 lat
SOBOTA  25  czerwca
godz. 11:00 – 12:00
Zapraszamy na CZYTAJKI z innej bajki, czyli coś więcej niż czytanie dzieciom! 
25 czerwca SOBOTA godz. 11:00
„Tajemnicze sprawy” Maria Ewa Letki 
Lubicie niezwykłe opowieści, „Tajemnicze sprawy” i niewyjaśnione zagadki? A może ktoś widział obraz, który ruszał oczami? Spróbujemy takie obrazy wykonać sami, może zamienimy się z duchami, kto wie, ho ho ho…
CZYTAJKI to wspólne, twórcze przeżywanie historii i zabawne zabawy z tekstem…
Dzieci nie będą się nudzić! Bo będą nie tylko słuchać, ale także brać aktywny udział w opowieści… Spotkania poprowadzi szalona Agnieszka Trzepizur, aktorka, artystka i indywidualistka.
Spotkania objęte są patronatem portalu :www.miastodzieci.pl 
wstęp: wolny
……………………………………………………………………………………………………………………………………………
JOGA dla dzieci ( 4-9lat)
NIEDZIELA 26 czerwca
godz. 12:00  – 12:40
Dzieci w przyjaznej atmosferze zabawy rozwiną świadomość swojego ciała, nauczą się precyzji ruchu a także współdziałania w grupie. Zajęcia jogi dla dzieci są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci bo są dostosowane do ich możliwości oraz temperamentu. Ćwiczenia są dynamiczne, z ciągłą zmianą pozycji, przeplecione elementami zabawy.
Joga jest doskonałą formą aktywności dla dzieci. Wszechstronne działanie tej metody przynosi wiele korzyści w rozwoju fizycznym dziecka. 
Główne z nich to: 
– nabywanie sprawności i gibkości
– ogólne wzmacnianie całego ciała 
– umiejętność koncentracji
– ćwiczenie koordynacji ruchowej
ZAJĘCIA POPROWADZI:
Joanna Kołyszko-Tomasik – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magister pedagogiki. Specjalizacja pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 
Jogę praktykuje od kilku lat. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci w CENTRUM JOGA ŻOLIBORZ, w przedszkolach, oraz w szkole Montessorii w Warszawie.
koszt : 100zł za miesiąc lub 30zł za pojedyncze spotkanie
……………………………………………………………………………………………………………………………………………
Małe Kino Kalimba – spotkania dla dzieci w wieku 3-7 lat
NIEDZIELA 26 godz. 13:00 – 14:00
Kino w klimacie retro: ze starego rzutnika na dużym ekranie wyświetlimy bajeczki-książeczki na slajdach. Gdy rodzice z nostalgią będą pić kawę, maluchy doświadczą magii z ich wspomnień. Po seansie zapraszamy na zwariowane zajęcia plastyczne – inspiracją do nich staną się obejrzane bajki.
26 Czerwca NIEDZIELA godz. 13:00
"Jak Wojtek chciał zostać strażakiem"
Kim chcielibyście zostać w przyszłości? Aktorką, lekarzem czy malarzem? Wojtek chciał zostać strażakiem, a marzenia się przecież spełniają! Po obejrzeniu bajki wykonamy gazetowe kolaże pełne naszych marzeń.
Spotkania objęte są patronatem portalu  www.czasdzieci.pl 
wstęp: wolny
………………………………………
Obowiązują zapisy:mailto:kofifi@kalimba.pl 
lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imię i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
Zapisz się na newsletter !


KOFIFI Kalimba - miejsce dla małych i dużych

To nieprawda, że mając małe dziecko nie można wybrać się do kawiarni. Można. Do naszej.W KOFIFI jest miejsce i dla rodziców i dla dzieci, dlatego że chcemy pokazać jak  światy maluchów i dorosłych mogą mieć …

Więcej

Adres:

KOFIFI Kalimba
ul. Mierosławskiego 19
01-549 Warszawa


Kontakt:

(22) 839 75 60 ; kom. 501 183 953
kofifi@kofifi.waw.pl lub kofifi@kofifi.net
http://www.kofifi.waw.pl

śr-czw
15.02-09.03
2017
Wydarzenia |

Rozrabiajki w Kofifi

Rozrabiajki – dla maluchów – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 do 3 lat

Więcej
śr-czw
15.02-09.03
2017
Wydarzenia |

Raczkowanki w Kofifi

Niemowlęta w tym wieku i ich mamy/opiekunów zapraszamy na zajęcia spokojne i relaksujące. Podczas każdych zajęć będziemy wspólnie śpiewem koić nerwy lub pobudzać do wspólnej zabawy w odpowiedzi na aktualne możliwości i potrzeby dzieci z grupy, poznamy wesołe masażyki i zabawy wspomagające wszechstronny rozwój niemowlęcia oraz ułatwiające codzienne czynności.

Więcej
pon-śr
06.02-01.03
2017
Wydarzenia |

Gordonki w Kofifi

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci oparte na metodzie wychowania muzycznego E. E. Gordona przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 m-ca do 4 r.ż.

Więcej
czwartek
02.02
2017
Wydarzenia |

Raz, dwa, trzy, Arcydziełko patrzy!

Proste a jakże kreatywne! Ot co. Kreatywne zajęcia plastyczne, na których dzieci pod kierunkiem utalentowanej plastyczki i pedagożki tworzą małe dzieła sztuki i świetnie się przy tym bawią. Uruchamiają wyobraźnię i przekonują się, że sztuka jest niezwykłą przygodą. Na zajęciach wykorzystamy materiały dostępne w każdym domu, a powszechnie uznawane za zupełnie niepotrzebne, czyli recyclingowo stworzymy świat na nowo.

Więcej
śr-czw
01.02-23.02
2017
Wydarzenia |

Pati Patu, czyli angielski dla najmłodszych

Zajęcia prowadzone poprzez muzykę i ruch dla dzieci w wieku 0-3 lat w języku angielskim. Odbywają się wraz z opiekunami i polegają na poznawaniu świata poprzez piosenki, rymowanki, zabawy przy użyciu ekologicznych drewnianych interaktywnych zabawek i instrumentów muzycznych.

Więcej
poniedziałek
06.02
2017
Wydarzenia |

Gordonki – bezpłatne zajęcia pokazowe

Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Więcej
wt-wt
24.01-14.02
2017
Wydarzenia |

Bieganki – czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 1 do 2 lat

Zajęcia adresowane są do wszystkich maluszków, które nie chcą już tylko raczkować, ale próbują swych sił fizycznych podczas chodzenia, biegania i wspinaczki (nie tylko po meblach w domu). Większość dzieci w tym wieku nie posługuje się sprawnie mową, stąd podczas naszych zajęć większy nacisk kładziemy na zabawy ruchowe i piosenki śpiewane w grupie niż indywidualne rozmowy.

Więcej
niedziela
29.01
2017
Wydarzenia |

Niedzielna niania w Kofifi

Jakie plany na niedzielę? Jeśli chcecie odpocząć, a nie macie pomysłu na to, kto mógłby zająć się Waszym dzieckiem, przychodzimy z pomocą 🙂 W każdą niedzielę w Kofifi w godzinach 12:00 – 15:00 zapewniamy opiekę animatorki dla wszystkich dzieci, które nas odwiedzą tego dnia z rodzicami.

Więcej