LaliBamki – zajęcia gordonowskie

📅 sobota 17.12.2011
LaliBamki – zajęcia gordonowskie

17 grudnia 2011 r. sobota

Nasze zajęcia oparte są na nowatorskiej metodzie umuzykalniania niemowląt i małych dzieci wg. teorii muzycznej prof. Eliasa E. Gordona, muzyka, pedagoga oraz wybitnego specjalisty – twórcy własnej, oryginalnej teorii i koncepcji wychowania muzycznego.

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 0 do 6 lat z osobą dorosłą (rodzicami, dziadkami czy opiekunami) oraz kobiety w ciąży od II trymestru.

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto, dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. Na zajęciach gordonowskich wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość słuchowa, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych.

Dzięki zajęciom maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoja uwagę, co oczywiście wpływa na ich rozwój intelektualny, jak również zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Kształcenie języka muzycznego ma związek nie tylko z muzykalnością, przyczynia się również do kształtowania zdolności komunikacyjnych tj. słuchanie, gestykulowanie, mowę oraz czytania i pisania.

Mówiąc o rozwijaniu umiejętności muzycznych od najwcześniejszego momentu nie można zapomnieć o kobietach spodziewających się dziecka, gdyż muzyka już w okresie prenatalnym (najsilniej w ostatnim trymestrze) oraz do 18 miesiąca życia jest podstawowym bodźcem i stanowi jedną z głównych form aktywności dziecka. Wynika
to z fenomenu niemowlęcej wrażliwości muzycznej, która występuje już w okresie płodowym, dlatego też poprzez umuzykalnianie można otoczyć dziecko czułością i nawiązać pierwszy kontakt muzyczny przed jego przyjściem na świat.

Rozwój języka muzycznego we wczesnym wychowaniu dziecka jest kapitałem, który będzie procentował przez całe życie.

Kiedy:
każda sobota  godz. 10.30 (0 – 2,5 lat)
         godz. 11.30 (2,5 – 3,5 lat) – grupa nowo powstająca – zajęcia mogą się  nie odbyć

Koszt:  wejście jednorazowe: 1 dziecko – 35 zł
wejście jednorazowe: 2 dzieci – 55 zł
1 rodzic bezpłatnie
Karnet: dla 1 dziecka/ 4 zajęcia  120 zł  ważny przez 5 tygodni.
Karnet: dla 2 dzieci – rodzeństwo/ 4 zajęcia  190 zł ważny przez 5 tygodni
Co zabrać: wygodny strój, obuwie na zmianę (można zostać w skarpetkach)
Gdzie: Żłobek LaliBam ul. Felińskiego 6 Warszawa – Żoliborz przy stacji metra Dworzec Gdański

Rezerwacja: +48 514-827-731 lub biuro@lalibam.pl

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.