Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Jednorożec z dyni

POmysły na dynię, jednorożec z dyni, zabawy halloween dla dzieci
Szykuje się bal na Halloween? A może dyniowy konkurs w przedszkolu? Mamy pomysł na dynię! Wasz tęczowy jednorożec może olśnić wszystkich na Halloween. 

Do zrobienia kolorowej dekoracji z dyni potrzebna będzie oczywiście dynia, a oprócz niej przydadzą się: kolorowe, szyfonowe wstążki, klej typu magic, stożek z tektury oklejony srebrnym lub złotym papierem, pędzle i farby lateksowe lub akrylowe.

Pierwszym krokiem jest pomalowanie całej dyni. Po wyschnięciu można przyklejać poszczególne elementy. Wcześniej warto przygotować tekturowy stożek, który obkleimy błyszczącym papierem.  Najłatwiej będzie zwinąć karton, zszyć go zszywaczem i obciąć/uformować. Dół kartonu można wywinąć, by powierzchnia do przyklejania była większa. Tutaj mała ściąga, jak go zrobić:stozek z tekturyPo przyklejeniu magicznej czapki, można zająć się doklejaniem tęczowej grzywy z fantazyjnie poukładanych kolorowych wstążek. Przyda się też kolorowy „welon”.

Potem wystarczy domalować elementy „twarzy” jednorożca.

Tęczową grzywę można zrobić także z kolorowej włóczki splecionej w warkocz, a czapkę z plasteliny z brokatem. Przykład tutaj:

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

IMG_3447

Dynie na zdjęciach wykonały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie.

540 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent