Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Domino z kamieni znalezionych na plaży

domino z kamieni
Co zrobić z całym workiem pięknych, płaskich kamieni przywiezionych z wakacji?  Może zrobić z nich zestaw domina? Wystarczy tylko marker albo farbka akrylowa i pędzelek i działamy!

robimy domino z kamieni

Najpopularniejsza wersja domina składa się z 28 kamieni, na których mamy wszystkie kombinacje liczb od 0 (tzw. „mydło”) do 6. Znajduje się na nich po siedem pól: pustych, z jednym oczkiem, z dwoma, trzema, czterema, pięcioma i sześcioma — razem 168 oczek

Jak grać w domino?

W grze może brać  udział od 2 do 4 osób. dwie, Kamienie odwraca się kropkami do spodu i miesza. Następnie wszyscy losują po jednym kamieniu. Grę rozpoczyna ten, kto wyciągnie kamień o największej sumie oczek. Wylosowane kamienie zwracane są do puli po czym wszystkie są ponownie mieszane. Gracze biorą kamienie poczynając od rozpoczynającego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Mogą brać albo po jednym kamieniu lub  w inne, ustalonej ilości  (zwykle nie więcej niż siedem), nie pokazując ich pozostałym graczom. Kamienie pozostające na stole to „talon”. Rozpoczynający wykłada dowolny kamień, a pozostali, kolejno, dokładają swoje kamienie.

Kamienie dokładane są tak, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek. Jeśli kolejny gracz nie posiada kamienia, który mógłby dołożyć według podanej zasady, dobiera kamień z pozostałej na stole puli. Jeśli dobrany kamień również nie pasuje do wyłożonych, gracz dobiera dalsze kamienie, aż do wybrania właściwego. Wygrywa gracz, który pierwszy wyłoży wszystkie posiadane kamienie lub „zamknie” grę wykładając kamień jednym polem pasujący do jednego końca utworzonego z wykładanych kamieni „węża”, a drugim – do drugiego końca.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

 

897 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent