Podczas dwóch dni wydarzenia zobaczymy teatr, który tak bardzo zaczarował Was przed rokiem – Pomarańczowy Cylinder. Spektakle tym razem znowu zostaną splecione z muzyką awangardową. Do współpracy w tym roku zaprosiliśmy zespoły Polmuz oraz Drogi Krajowe.
Nowością podczas tej edycji będzie projekt „Bajkonur”, który uraczy Was niecodziennymi dźwiękami i animacją.
Przypominamy, że koncerty podczas µHIATUS dedykowane są dzieciom w każdym wieku i ich rodzicom. Podczas tego wydarzenia dbamy o słuch naszych odbiorców (poziomy głośności są odpowiednio niskie i bezpieczne dla dzieci).
SOBOTA 19.11.
g. 12-12.30 | Projekt audio-wizualny BAJKONUR cz. 1
projekt BAJKONUR. Audiowizualny projekt Dawid Dąbrowskiego, Huberta Karmińskiego i Evgenii Klemby opierający się na odważnych animacjach połączonych z elektroniczną muzyką współczesną.
g. 12.30-13.30 | Spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder z gościnnym udziałem zespołu POLMUZ
POLMUZ to zespół powołany przez saksofonistę Michała Fetlera (Jazzband Młynarski Masecki, Tsigunz Fanfara Avantura), realizuje radykalne interpretacje stuletnich nagrań amatorskich kapel ludowych z południowej Wielkopolski. Polmuz tworzą muzycy o znacząco odmiennych wrażliwościach i temperamentach, reprezentujący awangardowy jazz, muzykę współczesną i eksperymentalną, surową elektronikę oraz noise i hardcore. Brutalne interpretacje Polmuza są futurystyczną wizją polskiej muzyki ludowej, kolektywnej, pierwotnej improwizacji i obrzędowego transu.
Michał Fetler – saksofony
Rafał Zapała – polivoks, przetwarzanie
Asia Glubiak – perkusja
NIEDZIELA 20.11.
g. 13-13.30 | Projekt audio-wizualny BAJKONUR cz. 2
projekt BAJKONUR. Audiowizualny projekt Dawid Dąbrowskiego, Huberta Karmińskiego i Evgenii Klemby opierający się na odważnych animacjach połączonych z elektroniczną muzyką współczesną.
g. 13.30-14.30 | Spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder z gościnnym udziałem zespołu Drogi Krajowe
DROGI KRAJOWE to miejsce kolizji pięciu muzyków poruszających się w pozornie oddalonych od siebie przestrzeniach dźwiękowych. Siłą tego zespołu jest odważne instrumentarium. Z jednej strony surowe dźwięki instrumentów dętych, taczki, perkusji czy gitary basowej, z drugiej w kontraście do tego syntezator modularny, preparowane elektroniką skrzypce i klasyczny analogowy synth.
Zespół podczas improwizacji inspiruje się wieloma gatunkami takimi jak: yass, punk, muzyka eksperymentalna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy muzyka nowa, co sprawia że finalny efekt jest oryginalny i zaskakujący. Michał Giżycki – klarnety, saksofon; Maciej Karmiński – perkusja, taczka; Ostap Manko – skrzypce, elektronika; Hubert Karmiński – gitara basowa, syntezatory; Dawid Dąbrowski – syntezator modularny.
Informacje odnośnie biletów i karnetów w kasie biletowej CK ZAMEK lub na stronie Bilety24.