Żywiołowe Wakacje w Wiosce Bosych Stóp 2020

Dymaczewo Stare, gmina Mosina mapa

poniedziałek 13.07.2020 do piątek 07.08.2020

Żywiołowe Wakacje w Wiosce Bosych Stóp 2020

Zapraszamy na Żywiołowe Wakacje w Wiosce Bosych Stóp 2020 do Dymaczewa Starego pod Poznaniem!

Żywiołowe Wakacje to całodzienne warsztaty edukacyjne, odbywające się w pięciodniowych turnusach (poniedziałek-piątek, 8:00-17:00).

U nas dzieci są w swoim żywiole i spędzają maksymalną ilość czasu na świeżym powietrzu!

W programie:

  • każdego dnia wyprawa do lasu! – z lornetką, plecakiem i kompasem. Dzieci będą budować bazy i szałasy, poznawać gatunki roślin, tropić ślady zwierząt, a także pod okiem mentorów wspinać się na drzewa.
  • swobodna i inspirująca zabawa w naszym ogrodzie – gry zespołowe, chodzenie na bosaka, leżenie na trawie, zabawa w piasku i błocie, czytanie i granie w planszówki na tarasie (mamy sporą kolekcję topowych gier planszowych) – poznawanie uroków życia na wsi – dbanie o rośliny w ogrodzie, karmienie kur i zbieranie jajek z kurnika, obserwowanie życia na wsi podczas wypraw.
  • różnorodne twórcze aktywności – wśród nich będą kreatywne prace plastyczne, także z wykorzystaniem leśnych skarbów, lepienie z gliny, majsterkowanie, praca w drewnie, korzystanie z bogato wyposażonego warsztatu.
  • wspólne gotowanie – przygotowywanie zdrowych posiłków i przekąsek, z wykorzystaniem plonów z naszego ogrodu, gotowanie w tipi nad ogniskiem.
  • codzienny wspólnym krąg – zadbamy, by dzieci poczuły się częścią społeczności, którą stworzymy na czas trwania Żywiołowych Wakacji oraz by doświadczyły współdecydowania o aktywnościach i miały wolność ich wyboru.
  • będziemy też z radością podążać za pomysłami dzieci, których z doświadczenia wiemy, że mają mnóstwo, jeśli tylko da im się swobodę, przestrzeń i zaufanie.
  • mile widziane jest u nas psocenie, hasanie, wygłupy, śmiech, bieganie, łobuzowanie, czyli… po prostu bycie dzieckiem

Tegoroczna edycja będzie zawierała 3 dodatkowe półtoragodzinne warsztaty:

„Fascynujący świat eksperymentów”
„Strzał w dziesiątkę! – warsztat strzelania z łuku”
„Ekosztuka – stwórz swój własny las w słoiku i inne ekodzieła”Cena za turnus zawiera uczestnictwo w warsztatach.

Wszystko to odbywa się w duchu demokratycznych wartości, pod okiem empatycznych i uważnych dorosłych, którzy na co dzień pracują jako mentorzy w naszym przedszkolu domowo-leśnym i w szkole demokratycznej „Na Bosaka” w Dymaczewie Starym.

Mamy tutaj budynek szkolny z trzema salami, warsztat do majsterkowania, pracy w drewnie i glinie, salę gimnastyczną, przestronny ogród z mnóstwem miejsca do zabawy, a w nim kurnik i uprawy roślin, tipi z miejscem na ognisko oraz namiot sferyczny. Mieścimy się na skraju Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego i to właśnie tam wyruszamy na nasze codzienne wyprawy!

Informacje o turnusach, cenach, opiekunach znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1278972865645952/

Polecamy galerię zdjęć naszego miejsca: https://www.facebook.com/events/1278972865645952/permalink/1289547237921848/

Zapraszamy do składania rezerwacji! Ilość miejsc jest ograniczona.

  • e-mail: zywiolowe.wakacje@gmail.com
  • tel.: 533 812 453

Do zobaczenia 🙂

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Żywiołowe Wakacje w Wiosce Bosych Stóp 2020

Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny

Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny zajmuje się propagowaniem alternatywnych nurtów edukacyjnych i tworzeniem spersonalizowanej oferty edukacyjnej, opartej na demokratycznych wartościach. Na co dzień prowadzimy Przedszkole Domowo-Leśne i Wolną Szkołę „Na Bosaka”. Tworzymy miejsce przyjazne holistycznemu rozwojowi dziecka, …

Więcej

Adres:

ul. Grochowe Łąki 7b/3
61-752 Poznań


Kontakt:

kolektyw.edu@gmail.com
http://osea.kolektywedukacyjny.pl/
facebook