Zwolnij, czyli Dzień Leniwych spacerów w Zoo

Zoo Gdańsk Oliwa, Gdańsk,
📅 sobota 18.06.2016
Dzien-Leniwych-Spacerow-w-gdanskim-zoo-plakat-75065-[www.gdansk.pl]

Zamiast codziennego pędu, wolny spacer i chodzenie boso po trawie. Zamiast rozmów na komunikatorze, te w cztery oczy. Zamiast biznesowych wyzwań, czas z rodziną. Zamiast energetycznych bodźców, delikatne dźwięki i kojące kolory.19 czerwca zwalniamy tempo! Rozglądamy się, słuchamy przyrody, patrzymy na drzewa i w końcu przestajemy się spieszyć. Gdańskie zoo zaprasza na Dzień Leniwych Spacerów. Zwolnij, weź koc i zrób sobie piknik w gdańskim ogrodzie.

– Podobno 2/3 Polaków pracuje w weekendy. Z jednej strony nas to dziwi, z drugiej… robimy to samo. A tak bardzo chcemy zwolnić. Dlatego zapraszamy na spacer w tempie slow i relaks w jednym z najpiękniej położonych i największym pod względem powierzchni ogrodzie zoologicznym w Polsce. Na gości czekać będzie tego dnia moc slow atrakcji – mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego zoo.

W programie m.in.: Slow Marathon, czyli im wolniej, tym lepiej; Leniwy piknik; ‘Wyścig żółwi”; warsztaty “Sadzimy kwiaty”; koncert ptaków i warsztaty słuchania ptaków; wystawa zabytkowych samochodów; strefa relaksu oraz Poczta Zoo, czyli możliwość wysłania własnoręcznie stworzonej pocztówki w Zoo.

Wszystkie atrakcje dostępne będą w cenie biletu do Zoo, 19 czerwca w godzinach od 13.00 do 17.00.

Slow Movement to inspiracja do tego, by zwolnić. Jest przeciwwagą do szybkiego i powierzchownego stylu życia. Namawia do relaksu, przyjemności i świadomych wyborów – od jedzenia po wolny czas. Ojcem Slow Movementu nazwano kanadyjskiego dziennikarza Carla Honore’a, który książką ,,Pochwała powolności” poruszył świat. Autor przypomniał ludziom o tym, że warto czerpać przyjemność i radość ze swojego życia, z tego, co wybieramy, co jemy, co czytamy i z kim spędzamy czas.

Program Dnia Leniwych Spacerów:
Godziny: 13.00 – 17.00
Wszystkie atrakcje w cenie biletu do Zoo

Slow Marathon, czyli im wolniej, tym lepiej
Odbierz mapkę przy wejściu do Zoo
Zbierz pieczątki i weź udział w konkursie

Leniwy piknik – weź ze sobą koc, kanapki i termos – przysiądź na trawniku i zrób swój własny piknik

Leniwa natura – plac przy sarnach
13.00 – 17.00 – Kącik archeologiczny
14.00 -16.00 – „Wyścig żółwi” – Spacer z żółwiem, ciekawostki o żółwiach i innych gadach
15.00 – 16.00 – Ogrodnik zoologiczny – warsztaty “Sadzimy kwiaty”
15.00 – 17.00 – Plecenie wianków ze Wspólnotą Gdańską

Leniwe dźwięki w ptasich ogrodach – plac przy flamingach
14.00 – 17.00 – Obserwacja ptaków z lunetą, ptasie opowieści
16.00 – 17.00 – Koncert ptaków, warsztaty słuchania ptaków

Leniwy relaks – plac rekreacyjny przy lwiarni
13.00 – 17.00 – Wystawa zabytkowych samochodów
13.00 – 17.00 – Strefa relaksu z Hossą – koce, leżaki i domki do malowania

Strefa kreatywności – Góralka
13.00 – 17.00 – Poczta Zoo – możliwość wysłania własnoręcznie stworzonej pocztówki w Zoo – warsztaty z Pocztą Polską
13.00 – 14.30 – Trójwymiarowa laurka dla Taty ze Wspólnotą Gdańską

Chodź na spacer, w tempie slow. Sprawdź, jak pachnie wiosenny las. Posłuchaj, jak toczy się życie na łąkach wśród rechotu żab i koncertów świerszczy. Zwolnij, weź koc i zrób sobie piknik w Zoo.