Zwierzęta Doktora Dolittle – Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana 42-500 Będzin ul. Teatralna 4 mapa

poniedziałek 28.11.2016

Zwierzęta Doktora Dolittle Będzin

Bardzo dawno temu żył pewien doktor, który bardzo lubił zwierzęta. Miał złotą rybkę w stawie, w spiżarni nocowały króliki, białe myszki rezydowały w fortepianie, wiewiórka w bieliźniarce, jeż w piwnicy. Z doktorem przyjaźniły się także: kurczaki, gołębie, dwie owieczki, kaczka, pies, świnka, papuga, sowa i wiele innych stworzeń.

Pewnego dnia Doktor Dolittle, wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi, wyjeżdża do Afryki, aby leczyć małpy, które ogarnęła tajemnicza epidemia…

Mali widzowie stają się zatem świadkami weterynaryjnych zmagań doktora medycyny – Jana Dolittle w wiktoriańskiej Anglii, a następnie w czasie mrożącej krew w żyłach wyprawie na gorący czarny ląd.

Przedstawienie otrzymało nagrodę Złotej Maski w kategorii najlepszego spektaklu dla dzieci. Realizacja sceny Dzieci Zagłębia ma trzy atuty: jest widowiskowa, pouczająca i ma ciekawą warstwę muzyczną. A co najważniejsze – okazuje się bardzo optymistyczna. (…) W „Zwierzętach doktora Dolittle” twórcom udało się połączyć dwa ważne elementy – formalną atrakcyjność i pouczające treści. Bajka mówi o tolerancji i szacunku dla innych, o uczciwości i szlachetności. I robi to jakby mimochodem, bez nachalnego moralizatorstwa.

Dorota Mrówka, Gazeta Wyborcza

Reżyseria: Jerzy Bielunas

Scenografia: Elżbieta Terlikowska

Muzyka: Tomasz Łuc

Choreografia: Katarzyna Aleksandra Kmieć

czas trwania: 90 minut

25 listopada, godz. 10.00

28 listopada, godz. 10.00

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zwierzęta Doktora Dolittle – Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia

Mimo, że nasz teatr w swym bajkowym i baśniowym repertuarze większość propozycji kieruje do widzów najmłodszych, i choć postrzegany jest jako teatr tylko dla dzieci, jest sztuką dla wszystkich. Posiada bowiem w swoim  programie propozycje dla …

Więcej

Adres:

ul. Teatralna 4
42-500 Będzin


Kontakt:

(032) 267-36-25, 267-36-68
sekretariat@teatr.bedzin.pl
http://www.teatr.bedzin.pl

ZOBACZ TAKŻE:teatr