Zwiedzanie najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce

Kopalnia Soli Bochnia
📅 środa 22.06.2022 do niedziela 31.07.2022
Zwiedzanie najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce
W te wakacje zwiedzaj najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce !

Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych. W bocheńskiej kopalni do zwiedzania udostępnione są aż trzy trasy turystyczne: Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialaną, Trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” oraz Trasa przyrodnicza, każda z nich różni się stopniem trudności.

Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci.

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

3. Podziemna Ekspozycja Multimedialna, Kupcy genueńscy – fot. Ryszard Tatomir

Trasa dostępna jest w trzech wariantach :

• trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną
  • trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną i podziemną przeprawa łodzią ( od 3 roku życia)
  • trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną , podziemną przeprawą łodzią i końską drogą ( od 7 roku życia)
  • 2. Podziemna Ekspozycja Multimedialna, Wypalacze metanu – fot. Ryszard Tatomir

Informacje o rodzajach tras i godzinach zjazdów znajdziecie na stronie : https://bit.ly/3jXIdIj

Za zwiedzanie kopalni możecie zapłacić Polskim Bonem Turystycznym : szczegółowe informacje nr telefonu +48 539 904 187

Bilety do nabycia on – line i w kasie przed zjazdem : https://bit.ly/3336yWy

Biuro Obsługi Turystyki : ul. Campi 15, 32-700 Bochnia tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54

Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną i przeprawą łodzią