Zwiedzaj świat bezpiecznie z Collegium Dziecięcym! Letnie zajęcia online już w lipcu 2020 r.

📅 sobota 06.06.2020 do czwartek 02.07.2020
zwiedzaj świat
„Zwiedzaj świat bezpiecznie z Collegium Dziecięcym” to cykl 5 interaktywnych zajęć online prowadzonych przez podróżników, którzy odwiedzili wiele ciekawych zakątków świata i chcą swoją pasją, doświadczeniami i przeżyciami dzielić się z najmłodszymi.

Uczestnicząc w zajęciach, dzieci będą mogły w bezpieczny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu przenieść się w odległe zakątki świata, dowiedzieć się, z czego słyną różne regiony świata, jak żyją ich mieszkańcy i jakie mają zwyczaje.

Zajęcia online (45 min) będą się odbywać na platformie Zoom.
Początek zajęć zawsze o godz. 11.00.

Program skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Czesne za cały cykl to jedynie 245 zł.

Program:

02.07.2020 – Magiczne Maroko
Poznamy kulturę kolorowego Maroka – tradycyjne stroje i nakrycia głowy, instrumenty (hamsa, gnaoua, bęben), potrawy. Dowiemy się, czy marokańskie dywany latają, jak wygląda Sahara, jakie są sekrety tradycyjnych farbiarni skór i tkanin, dlaczego herbatę trzeba parzyć w srebrnym imbryku oraz jak zapalić lampę oliwną? Poznamy życie berberyjskich dzieci.

09.07.2020 – Kolorowe Indie
Dowiemy się, jak wygląda życie nad Gangesem. Czym bawią się hinduskie dzieci? Jak modlą się mieszkańcy Indii? Kim jest fakir? Co to jest szafran? Jak umyć zęby bez szczoteczki i pasty? Jak można coś kupić bez pieniędzy oraz wiele innych, ciekawych rzeczy.

16.07.2020 – Przez Tybet i Himalaje
Dowiemy się, jakie wyzwania stawiają wysokie góry przed ludźmi, którzy tam mieszkają oraz poznamy tradycje, które kultywują Tybetańczycy. Będziemy grać na śpiewających misach, dzwonkach tybetańskich i gongu, obejrzymy wiele regionalnych rekwizytów i tybetańskie stroje.

23.07.2020 – Ale Meksyk
Poznamy legendę o powstaniu tego kraju, dowiemy się, co można zrobić się z agawy, jakie przyprawy pochodzą z Meksyku, co to jest sombrero i jak wygląda oryginalny meksykański strój. Poznamy tradycje związane z Dniem Zadusznym, Świętem Matki Bożej z Guadalupe i Bożym Narodzeniem. Poznamy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań: Ile wulkanów jest w Meksyku? Kto budował w tym kraju piramidy? Co wskazywał kalendarz Azteków? Jakie zwierzęta żyją w Meksyku? Kim są mariachi?

30.07.2020 – Japonia – Kraj Wschodzącego Słońca
Poznamy niezwykłą krainę tysięcy wysp. Dowiemy się, z czego są zrobione japońskie domy i wieżowce oraz co symbolizuje japońska flaga? Jak wyglądają japońskie skarpetki, kimono, yukata i jim-bei? Czy ninja jest wojownikiem? Jak to się stało, że Hello Kitty rozpowszechnili samurajowie? Nauczymy się witać po japońsku.

Zapisy na naszej stronie:

Organizatorem zajęć pt. „Zwiedzaj świat z Collegium Dziecięcym” jest Collegium Civitas, uczelnia wyższa wpisana do ewidencji uczelni prowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
pod numerem 129; NIP 525-20-83-784, REGON 012769984, z siedzibą w Warszawie, 01-901, XII piętro Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, w ramach prowadzonego uniwersytetu dziecięcego – Collegium Dziecięce.

Partnerem cyklu jest firma „Poznajemy Świat”, zrzeszająca podróżników, którzy odwiedzili już ponad 120 krajów i ciągle eksplorują kolejne.