Zszyj się z Łodzią! – warsztaty rodzinne

Łódź, ul. Piotrkowska 282
📅 sobota 10.09.2016
bezpłatny
cmw warsztaty rodzinne zszyj się z łodzią
10.09.2016
godz. 11.00 – 14.00

W pierwszej części spotkania edukatorki Centralnego Muzeum Włókiennictwa opowiedzą nam o Łodzi z perspektywy jednego rzemiosła – włókiennictwa, które mocno wbudowało się i zmieniło tkankę miasta. Zobaczymy przestrzenie krawieckie, akcesoria do tkactwa oraz gotowe wyroby. W drugiej części, w przestrzeni Fabryki Sztuki, odbędą się warsztaty, w czasie których wykorzystując rozmaite tkaniny, wykonamy prace przedstawiające Łódź, jakiej chcemy w przyszłości. Wspólnie zszyjemy także patchworkową mapę miasta!

Warsztaty są bezpłatne, nie wymagają żadnych dodatkowych umiejętności. Zapraszamy dzieci (od około 6 lat), młodzież oraz dorosłych. Prosimy o zgłoszenia na e-mail: stowarzyszenie.wici@gmail.com do 8 września.

Uwaga! Warsztat odbywa się w dwóch lokalizacjach. Spotykamy się o 10:45 przed Centralnym Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282. Przewidywany czas trwania wydarzenia 11-14.

Czy i jak motywować dzieci

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Promocji Kultury i Rzemiosł Dawnych “Wici” (w realizacji), rozpoczynające swoją działalność na terenie Łodzi. Projekt “Zszyj się z Łodzią” jest finansowany w ramach konkursu “OWES NA LEPSZY START LOKALNIE – ŁÓDŹ”, organizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Grant na lepszy start współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.