Zrozumieć świat przez gry – Festiwal Gier Edukacji Globalnej

MCSM Toruń, ul. Łokietka 3 mapa

czwartek 03.10.2019 do piątek 04.10.2019

Zrozumieć świat przez gry - Festiwal Gier Edukacji Globalnej

Zapraszamy na I Festiwal Gier Edukacji Globalnej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4.10.2019 w Toruniu. Można wziąć udział w jednym lub dwóch dniach festiwalu. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy nauczycieli/ki, edukatorów/ki oraz wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem gier jako metody aktywnej nauki w edukacji globalnej.

Pierwszy dzień dedykowany jest przede wszystkim nauczycielom/kom oraz edukatorom/kom chcących uatrakcyjnić swoje zajęcia grami. Uczestnicy/czki będą mieć możliwość zapoznania się w przestrzeni targowej z wieloma bezpłatnymi grami różnych organizacji pozarządowych. Podczas sesji plenarnej krótko prezentowane będą doświadczenia z wprowadzania gier w obszarze edukacji globalnej – to przestrzeń na rozmowy o tym jak konkretne gry używać w szkołach lub podczas warsztatów, na co zwrócić uwagę podczas omówienia, wprowadzenia itp. Będzie także możliwość zagrania w jedną z gier Polskiej Akcji Humanitarnej (które jesienią udostępniane będą w ramach wypożyczalni gier szkołom i instytucjom):
– Escape Room “Otwórz się na globalne wyzwania”
– Gra wielkoformatowa “Wodne wyzwania”
– Gra wielkoformatowa “Reporterzy i reporterki z południa”

Drugi dzień Festiwalu to spotkanie w mniejszym, eksperckim gronie, aby porozmawiać o tym jak gry tworzyć, wprowadzać do szkół i jakie wyzwania temu towarzyszą. Spotkanie to adresujemy wszystkim osobom tworzącym materiały edukacyjne, a w szczególności gry. Podczas tego kilkugodzinnego spotkania, zmierzymy się z wyzwaniami jakie stoją na drodze do szerszego wprowadzania gier jako metody w środowisku edukacji globalnej w Polsce, a także podzielimy się wieloletnim doświadczeniem Polskiej Akcji Humanitarnej w tej dziedzinie.

Wydarzenie jest bezpłatne, a dla osób uczestniczących w obu dniach Festiwalu zapewnimy nocleg w Toruniu. Nie zwracamy kosztów dojazdu. Wydarzenie jest adresowane do osób z miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców/ek.

Więcej informacji już wkrótce, a już teraz zarezerwujcie daty w swoich kalendarzach!

Do zobaczenia w Toruniu. 🙂

Festiwal odbywa się w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Zrozumieć świat przez gry – Festiwal Gier Edukacji Globalnej