Zrób to sam – Wakacje w Muzeum w Grudziądzu

📅 wtorek 05.07.2016 do wtorek 26.07.2016
bezpłatny
Muzeum w Grudziądzu
Wakacyjny cykl warsztatów kreatywnych „ZRÓB TO SAM w Muzeum”.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18.
Liczba miejsc ograniczona!

5.07, godz. 10.00 (Spichrz 17)

Wakacyjny cykl warsztatów w Muzeum zaczniemy od zrobienia prostej zabawki, którą będziecie mogli używać zarówno w domu, jak i na podwórku. Co to będzie niech pozostanie niespodzianką… Ale my już zastanawiamy się nad tym, za którym razem mała rybka wpadnie do paszczy rekina

12.07, godz. 10.00 (Góra Zamkowa)

Już tradycyjnie jedne z wakacyjnych warsztatów w Muzeum odbędą się w plenerze. Tym razem spotykamy się na Górze Zamkowej, by zrobić kolorowe latawce. Miejsce idealne, by od razu wypuścić je w pierwszy lot.

19.07, godz. 10.00 (Spichrz 17)

Ci z Was, którzy już brali udział w naszych warsztatach, na pewno znają fotografię otworkową. A co powiecie na to, żeby zamiast metalowej puszki, której używaliśmy dotychczas do zrobienia zdjęcia, użyć samodzielnie przygotowanego aparatu? Na kolejne wakacyjne spotkanie w Muzeum zapraszamy wszystkich małych majsterkowiczów, którzy chcieliby podjąć wyzwanie zbudowania aparatu do fotografii otworkowej. Ktoś chętny?

26.07, godz. 10.00 (Spichrz 17, Stare Miasto )

Samodzielnie zbudowany aparat otworkowy koniecznie trzeba wypróbować! Najlepiej zrobić to w Muzeum! W pierwszej części warsztatów wyruszymy na Stare Miasto w poszukiwaniu jak najlepszego kadru. W drugiej natomiast wywołamy zrobione przez nas zdjęcia w muzealnej ciemni fotograficznej. Każdy kto lubi magię i tego dnia chce zmienić się w czarodzieja, koniecznie musi odwiedzić Muzeum.