Zrób komuś Dzień Dobry – kreatywne pisanie z LOESJE

Centrum Kultury Agora mapa

sobota 21.09.2019 do niedziela 22.09.2019

Zrób komuś Dzień Dobry - kreatywne pisanie z LOESJE

W ramach projektu KAŻDY MIAŁ SWOJEGO KERNA zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty Loesje, czyli z polską Lusią.

Loesje narodziła się w Arnhem w Holandii, 24 listopada 1983 roku. Jej działalność ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Teksty, które zamieszczane są na drukach (plakatach, pocztówkach, wlepkach), tworzone są najczęściej w ramach warsztatów kreatywnego pisania, a ich celem jest dzielenie się pomysłami i ideami, wyrażenie własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów. Warsztaty Loesje to okazja do wyrażania swoich poglądów oraz inspiracja do działania, zwłaszcza w najbliższym otoczeniu.

Loesje jako osoba kieruje się wartościami kształtującymi jej myśli oraz słowa. Te wartości to przede wszystkim wolność wyrażania własnej opinii i wolność słowa, tolerancja, umiejętność pozytywnej krytyki, sprzeciwianie się autorytetom. Loesje wierzy w siłę ludzi, własną inicjatywę, kreatywność, niezależność, wolność, akceptację i pokój.

KREATYWNE PISANIE (pierwsza część warsztatów) Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Po redakcji końcowej, wybrane teksty stworzą serię powarsztatowych plakatów. Temat warsztatów będzie oscylował wokół twórczości i postaci Ludwika Jerzego Kerna.

REDAKCJA KOŃCOWA (druga część warsztatów) W trakcie redakcji końcowej powstaną finalne brzmienia tekstów, które złożą się na nową serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje.

Więcej o kreatywnym pisaniu i Loesje: www.loesje.pl

Terminy:
Możliwe 2 do wyboru: 21 września / sala konferencyjna / 11.00 – 16.30
22 września / sala konferencyjna / 11.00 – 16.30

Zapisy:
dla osób 16+ / wstęp wolny / decyduje kolejność zgłoszeń / anna.borowska@ckagora.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Agora

Centrum Kultury AGORA

Nowa siedziba Centrum Kultury AGORA przy ul. Serbskiej 5a - razem z sąsiadującymi Centrum Informacyjno - Bibliotecznym i Restauracją - została zaprojektowana i zbudowana według standardów europejskich. Pomieszczenia i sale w budynku są klimatyzowane i …

Więcej

Adres:

ul. Serbska 5a
Wrocław


Kontakt:

71 326 15 31
sekretariat@ckagora.pl
http://www.ckagora.pl

Zobacz także