Zostań superbohaterem – koniec strachu przed dentystą

Na Zjeździe 13 mapa

sobota 04.06.2016

Wstęp bezpłatny

warsztaty stomatologiczne krakow

Całodobowe Centrum Stomatologiczne DENTA – MED w Krakowie zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na BEZPŁATNE warsztaty dentystyczne połączone z zabawą w grupie.

Dla dziecka nie ma lepszego prezentu na całe życie, niż wiedza na temat zdrowia, profilaktyki i higieny połączona z wypracowanymi dobrymi nawykami. Jest to coś co procentuje przez całą dorosłość. Często wizyta u stomatologa jest przez rodziców odkładana na ostatni moment, ze względu na strach dziecka i opory przed jakimikolwiek zabiegami. Warto dowiedzieć się w jaki sposób możemy to zmienić, a przy okazji oswoić malca z gabinetem i całą atmosferą, która w nim panuje.

Gdzie?
Całodobowe Centrum Stomatologiczne Denta – Med
Na Zjeździe 13, Kraków

Kiedy?
4 czerwca 2016 r.
godz. 12:00 – 13:30

Zapisy?
recepcja@denta-med.com.pl; +48 660 012 773; WSTĘP WOLNY!
Wyślij na podany adres imię i nazwisko uczestników oraz numer kontaktowy

W Denta – Med na dzieci czeka:

  • DARMOWY PRZEGLĄD ZĘBÓW
  • zwiedzanie gabinetu
  • oswajanie ze sprzętem dentystycznym
  • rozmowy ze stomatologiem
  • nauka szczotkowania zębów i higieny
  • zdrowe przekąski na drugie śniadanie
  • zabawa w grupie
  • prezenty i niespodzianki

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję dokładnie przyjrzeć się gabinetowi pod opieką przyjaznego stomatologa. Wypróbują sprzęt, fotel stomatologiczny, maskę do sedacji wziewnej (gaz rozweselający pomagający dziecku przezwyciężyć lęk). Lekarz w kilku słowach opowie małym Pacjentom o konieczności dbania o zęby. Każde dziecko zostanie poczęstowane tzw. „zdrowym śniadaniem”, a po posiłku razem z higienistką wyszczotkuje zęby.

Kolejnym punktem będzie wspólna zabawa w grupie. Dzieci przygotują specjalną książeczkę – kolorowankę, która będzie pamiątką z warsztatów a dodatkowo przypomnieniem jakie etapy w codziennej higienie i pielęgnacji zębów są najważniejsze.

W tym czasie stomatolog przeprowadzi panel informacyjny dla rodziców, podczas którego zostaną poruszone najważniejsze tematy z zakresu stomatologii dziecięcej i walki z lękiem u młodych Pacjentów. Warsztaty będą na pewno cennym źródłem wiedzy dla rodziców.

Spotkanie w gabinecie dentystycznym będzie świetną okazją, by oswoić dziecko z często stresującymi wizytami. Maluchy podczas zabawy, z bliska i w przyjaznej atmosferze przyjrzą się czynnościom, które wykonuje lekarz podczas zabiegu. Na koniec każde dziecko może skorzystać z darmowego przeglądu zębów.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

W DENTA – MED wszyscy lekarze i personel medyczny podchodzą do swojej pracy z dużym zaangażowaniem. W dzisiejszych czasach edukacja prozdrowotna i profilaktyka jest na równi ważna z samym leczeniem. Dlatego Centrum postanowiło zwrócić szczególną uwagę na najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Od 5 grudnia 2015 r. uruchomiony został cykl warsztatów dla dzieci, które odbywają się co miesiąc w jednej z placówek. Warsztaty cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców i stanowią wielką frajdę dla maluchów. Dodatkowo już po pierwszych edycjach widać efekty. Dzieci pozwalają po skończonej zabawie, aby lekarz stomatolog zrobił przegląd jamy ustnej czy nawet zabieg. Oswajanie z gabinetem ma sens.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:specjaliściwarsztaty

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także