Zostań młodym redaktorem! Dołącz do grona dziecięcych Wirtualnych Redaktorów!

📅 środa 08.11.2017 do sobota 25.11.2017
Wirtualna redakcja program dla dzieci ze szkół podstawowych

Wirtualna Redakcja to interaktywna platforma, na której młodzi dziennikarze mogą zgłaszać i publikować swoje materiały dziennikarskie. Platforma jest prosta w obsłudze, a co najważniejsze, zawiera artykuły z praktycznymi wskazówkami warsztatowymi dotyczącymi pisania tekstów.

Poprzez portal www.wirtualna-redakcja.pl, wirtualni redaktorzy będą mogli dzielić się swoimi tekstami z innymi młodymi redaktorami, wzajemnie się inspirować i zachęcać do tworzenia!

Publikacja tekstu na portalu, a przede wszystkim na łamach drukowanego magazynu „Victor Junior” jest największym wyróżnieniem dla każdego młodego dziennikarza! Dodatkowo, podczas całego projektu Grupa Cogito będzie wyłaniać najlepszych redaktorów i nagradzać ich w systemie tygodniowym oraz miesięcznym. Natomiast w czerwcu 2018 roku, na zakończenie projektu, najlepsi redaktorzy oraz najbardziej aktywni nauczyciele i szkoły otrzymają nagrody specjalne.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-13 lat, trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018, a udział w nim jest darmowy. Założeniem Wirtualnej Redakcji  jest zaangażowanie zarówno dzieci, jak i ich rodziców oraz nauczycieli, aby wspierali i pomagali przyszłym dziennikarzom. Każde dziecko znajdzie na pewno pomysł na wyrażenie siebie, swoich myśli i pasji poprzez najróżniejsze formy dziennikarskie, które zebrane zostaną w czterech tematycznych działach: Moje Sprawy; OCOCHOdzi; ARTblog oraz Zaraz Wracam.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Cogito. Przez ponad dwie dekady obecności na polskim rynku, Grupa Cogito zyskała opinie rzetelnego i wiarygodnego wydawnictwa, edukującego i wspierającego dzieci i młodzież w nauce. Redaktorzy tworzący treści do tytułów takich jak: „Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor” oraz „Cogito”, postanowili stworzyć program umożliwiający dzieciom posiadającym tzw. „lekkie pióro” i pasję pisania, na rozwinięcie swoich redaktorskich zdolności.