Zostań Czytelnikiem Roku! Biblioteka Kraków zaprasza

poniedziałek 15.02.2021 do poniedziałek 01.03.2021

Zostań Czytelnikiem Roku! Biblioteka Kraków zaprasza

Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki w każdym wieku  do udziału w nowej edycji Konkursu Czytelnik Roku.

Udział w nim może wziąć każdy, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków. Uczestnik konkursu otrzyma – podobnie jak przed rokiem –  Paszport Czytelnika, w którym będzie zbierał pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia.

W ubiegłorocznej odsłonie konkursu, którego  celem jest rozbudzanie zainteresowań literackich i zachęcenie do regularnego czytania, wzięło udział ponad 800 osób.

Tegoroczną – siódmą  edycję – inaugurujemy 15 lutego. Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach wiekowych: I kat. – czytelnicy od 6 do 9 lat, II kat. –  od 10 do 15 lat, III kat. – od 16 do 25 lat oraz IV kat. – czytelnicy powyżej 25. roku życia. Do udziału zapraszamy też najmłodszych, w wieku od 0 do 5 lat, zapisanych do biblioteki przez rodzica lub opiekuna prawnego. Wtedy nagrodę specjalną i tytuł Czytającego Rodzica otrzyma najaktywniejszy rodzic czytający swojemu dziecku.

Mamy też nagrodę i tytuł Zaczytanego Seniora, którą otrzyma najstarszy czytelnik Biblioteki Kraków, w wieku powyżej 70 lat, który zdobędzie największą liczbę pieczątek.

Prestiżowy tytuł Czytelnika Roku otrzyma osoba, która zdobędzie największą liczbę pieczątek w jednej z czterech kategorii wiekowych; w każdej z nich zostanie przyznanych także po pięć wyróżnień.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zbieranie pieczątek trwa do 31 grudnia b.r., a ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi w lutym 2022.

Partnerami są: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie i Krakowski Teatr Scena STU oraz oficyna Dwie Siostry.

Pełny regulamin oraz bieżące informacje konkursowe dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz w filiach Biblioteki Kraków.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:bibliotekaczytanie