Zosia i jej zoo. Przyjacielska lama – książka dla dzieci

środa 30.09.2020 do środa 14.10.2020

Zosia i jej zoo. Przyjacielska lama - książka dla dzieci

W Azylu Zoologicznym pojawia się mała lama…

Nadeszła zima, a płatki śniegu okryły cały Azyl Zoologiczny, w którym mieszkała Zosia wraz ze swoją mamą Leną, pracującą tam jako weterynarz. Zosia również chce pójść w jej ślady, dlatego jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie nowych mieszkańców Azylu. Wraz ze swoim dziadkiem Horacym pomaga zwierzętom w potrzebie. Dziewczynka ma również jeden sekret… rozumie mowę zwierząt!

W zimowe popołudnie do Azylu Zoologicznego dołączyła lama – niezwykłe zwierzę o puszystej złotobrązowej sierści i wielkich ciemnych oczach. Lamy to bardzo towarzyskie stworzenia, które rolnicy często wykorzystują do opieki nad innymi zwierzętami, takimi jak owce czy kozy. Dziadek Horacy przygarnął tę małą lamę, która samotnie błąkała się po polach. Teraz będzie bezpieczna w Azylu Zoologicznym, ale czy szczęśliwa? Lamy to zwierzęta stadne i uwielbiają towarzystwo. Czy Zosi uda się sprawić, że nowy gość Azylu nie będzie czuła się osamotniony?
„Zosia i jej zoo” to seria dla wszystkich dzieci, które kochają zwierzęta!

Zosia wraz z przyjaciółmi pomagają ratować egzotyczne stworzenia, które trafiają do Azylu Zoologicznego. Do tej pory gośćmi Azylu byli m.in. leniwiec, kangur, żyrafa czy koala! W każdej części na dzieci czeka duża dawka informacji o danym gatunku zwierząt.

Książki z serii „Zosia i jej zoo” to przede wszystkim historie uczące empatii, szacunku do zwierząt i pomagania innym. To również bardzo dobre książki do pierwszego samodzielnego czytanie, w czym na pewno pomoże duża czcionka, prosty język i wciągająca historia!

Dane wydawnicze:
tytuł: „Zosia i jej zoo. Przyjacielska lama” | autorka: Amelia Cobb| ilustracje: Sophy Williams | tłumaczenie: Patryk Dobrowolski |Wydawnictwo Zielona Sowa| s. 128 | format 128×198| Wiek: 6+

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie