Zosia i Gosia. Czary-mary

📅 sobota 27.05.2017 do wtorek 13.06.2017
Zosia i Gosia czary mary, książki dla dzieci o bliźniaczkach
Od kiedy bliźniaczki spotkały prawdziwą wróżkę Inez, Zosia uważa, że łączy ją z nią jakaś tajemna więź. Może nawet Inez znajdzie jakieś lekarstwo na tę jej okropną tremę? Gosia natomiast nie chce już o tych czarach-marach słyszeć ani słowa. Tymczasem w rodzinie Podkowińskich szykuje się wielka uroczystość: dziadek Rysiek i pani Mariola biorą ślub! I właśnie wtedy pojawia się Inez ze swoją ponurą przepowiednią. Czy to wszystko czary-mary, czy wesele skończy się wielką klapą?

Antje Szillat swoje pierwsze historie spisywała już w wieku ośmiu lat. Później jednak zarzuciła dawne marzenie o karierze pisarskiej i wkroczyła na zupełnie inną drogę zawodową. Dopiero po narodzinach pierwszego syna zaczęła nareszcie realizować swoje marzenie z dzieciństwa. Obecnie Antje Szillat pisze cieszące się dużym powodzeniem książki dla dzieci i młodzieży. Wciela się przy tym w najrozmaitsze role. Antje Szillat mieszka z mężem i czworgiem dzieci niedaleko swego ukochanego miasta rodzinnego Hanoweru. Do jej wesołej małej „wielkiej rodziny” należą konie, psy, króliki, złote rybki i oczywiście wiele, wiele książek.

Nina Dulleck, rocznik 1975, rysuje odkąd nauczyła się trzymać ołówek w ręku. Odkryto ją dwukrotnie. Najpierw nauczycielka ze szkoły podstawowej uświadomiła jej, że komercyjne przedsięwzięcia są w szkole zabronione, wskutek czego Nina Dulleck musiała zaprzestać sprzedaży swoich obrazków kolegom i koleżankom. Potem odkrył ją wydawca, który nie miał żadnych problemów z komercyjnymi przedsięwzięciami. Do tej pory Nina Dulleck zilustrowała wiele różnych książek dla dzieci na zlecenie wydawców w Niemczech i zagranicą.

Polecamy pozostałe tomy serii:

Zosia i Gosia. Na psa urok!

Zosia i Gosia. Co trzy głowy, to nie dwie!

Zosia i Gosia. Wakacyjny chaos do kwadratu

Zosia i Gosia. Czary-mary