Zobacz największą pustynię w Europie! (film edukacyjny)

czwartek 06.08.2020 do poniedziałek 05.10.2020

Zobacz największą pustynię w Europie! (film edukacyjny)

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon wybrało się na Pustynię Błędowską, aby poznać unikalny ekosystem oraz wykonać kilka ognistych doświadczeń naukowych. Jaki jest efekt tej wyprawy? O tym można się przekonać na kanale YouTube.

Pustynia powstała w wyniku średniowiecznej katastrofy ekologicznej, a dziś jest jednym z najcenniejszych ekosystemów w Europie. Można na niej zobaczyć fatamorganę, poszukać mrówkolwa, obserwować spadochroniarzy i poczuć się jak na nadmorskich wydmach.

Skąd się wzięła w Polsce pustynia? Jak wygląda pustynna burza? Jak bardzo nagrzewa się piasek?
Tego wszystkiego można się dowiedzieć z filmowego oprowadzania. Odcinek o Pustyni Błędowskiej jest pierwszym z serii filmów „Naukowiej w podróży” w której Cogiteon będzie odkrywał małopolskie atrakcje turystyczne. Warto zasubskrybować kanał, aby poznać kolejne miejsca i związane z nimi ciekawostki naukowe:
https://bit.ly/2WKZMkW

Ekipa centrum nauki na piaskach pustyni pokazuje w jaki sposób z cukru i sody oczyszczonej otrzymać puszyste „węże faraona”. Topi piasek, aby pokazać jak wyglądają „perunowe strzałki”, a także pompuje balony z użyciem suchego lodu. Warto dodać, że instytucja na swoim kanale prezentuje też serię filmów „Naukowej – zrób to sam”, w których zachęca do eksperymentowania w domu. Doświadczeń z pustyni lepiej nie powtarzać w pomieszczeniach zamkniętych 😉

Polecamy:

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon logo

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Cogiteon to instytucja, której celem jest popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Siedziba Cogiteonu powstanie w 2022 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego. W budynku znajdzie się wystawa stała o człowieku, wyposażona w ok. 100 interaktywnych …

Więcej

Adres:

Biuro: ul. Lubelska 23
30-003 Kraków


Kontakt:

http://www.cogiteon.pl
facebook