Znamy już program Europejskiej Nocy Muzeów!

Trójmiasto i inne mapa

sobota 04.05.2019 do sobota 18.05.2019

Nocne wojaże po muzeach. Europejska Noc Muzeów po raz 14sty na Pomorzu

Już 18 maja od godz. 19:00 do 1:00 kolejna edycja Nocy Muzeów. Instytucje kultury przygotowały specjalne atrakcje, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników. Oprócz wystaw, rekonstrukcji czy zwiedzania na co dzień niedostępnych zakamarków muzeów, można będzie wziąć udział w różnorodnych warsztatach, wycieczkach, konkursach, grach miejskich, a nawet pokazach mody!

Zapraszamy na nocne wojaże nie tylko w Trójmieście, ale także w Tczewie, Żukowie, Kartuzach, Będominie, Waplewie Wielkim oraz na Helu. Wstęp jest bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Na niektóre wydarzenia i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Tegorocznymi organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańska Galeria Miejska, Gdański Teatr Szekspirowski, Hevelianum, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Polska Filharmonia Bałtycka, Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, Polska Japońska Akademia Technik Komputerowych, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Żaglowiec Zawisza Czarny, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. To jednak nie wszystkie instytucje, które w tym roku będą dla Was otwarte!

Szczegółowy program: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl

oraz na jedynym oficjalnym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/269812500638161/!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:muzeumpatronat

Zobacz także