Listopad w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

piątek 04.11.2022 do niedziela 06.11.2022

Listopad w NCK

Miesiąc, który zwykle kojarzy się z ponurą pogodą – deszczem, wiatrem, dokuczliwym brakiem słońca i temperaturą powietrza znacznie poniżej oczekiwań – może być niezwykle atrakcyjny. Wystarczy…

Wystarczy przejrzeć repertuar wydarzeń Nowohuckiego Centrum Kultury i wszystko stanie się aż nadto oczywiste! Czeka nas kilkanaście scenicznych zdarzeń – koncerty, spektakle teatralne, musicale, literatura, premiery i jubileusze – dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Miesiąc zaczynamy od Bitaminy – koncertu pełnego bitów, sampli i pozytywnej energii. Na muzycznej scenie wystąpi też Natalia Kukulska, Kaśka Sochacka i Raz Dwa Trzy z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Młodych teatralnych widzów zapraszamy w świat „Ani z Zielonego Wzgórza”, a starszym proponujemy „10 sekretów Marilyn Monroe”, monodram w wykonaniu Soni Bohosiewicz. Dodajmy do tego dwa spektakle Krakowskiej Akademii Musicalu, zajęcia Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci, Klub Super Mama, podróżnicze „Tajemnice Odessy” i sześć fotograficznych wystaw prezentowanych w ramach projektu Siła Fotografii – w tym World Press Photo 2022.

Wydarzenia:

3 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
BITAMINA „Bity, sample i słowa sklejone emocjami”
Zespół powstał z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście. Nie patrząc na mody i trendy, artyści pracują nad swoją muzyką. Ich koncerty to niewyczerpane pokłady pozytywnej energii, nieskrepowanej radości i poczucie bliskości.
bilety: 89-99 zł

4 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
NATALIA KUKULSKA MTV UNPLUGGED – koncert jubileuszowy z udziałem KWIATU JABŁONI
Sentymentalna podróż przez 25 lat twórczości artystki. Usłyszymy: Im więcej Ciebie tym mniej, W biegu, Piosenkę światłoczułą, nie zabraknie też utworów z ostatnich płyt. MTV Unplugged to – oprócz akustycznych brzmień – precyzyjna oprawa wizualna. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Archie Shevski, Artur BooBoo Twarowski, Marcin Mały Górny Michał Dąbrówka, Jan Dąbrówka, Michał Pękosz, Mikołaj Grott, Tomasz Żymła, Tomasz Duda, Kasia Rościńska, Ola Nowak.
bilety: 159-179 zł

5 listopada (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Chemiczne Halloween”
Bohaterami naszych najbliższych zajęć będzie dynia ze świecącymi oczami oraz magiczny wulkan. Zrozumiemy czym jest samozapłon, a towarzyszyć nam będzie sporo dymu i niejeden okrzyk zdumienia!
jednorazowa wejściówka: 35 zł

5 listopada (sobota), g. 15.30, sala C3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd już pół kroku do prawdziwej przygody i do zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami oraz pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.
spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat
bilety: 30 zł

6 listopada (niedziela), g. 11.00, Scena NCK
ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA – Teatr Zagłębia z Sosnowca
Niesforna, impulsywna, a jednocześnie obdarzona niezwykłą fantazją Ania nieustannie popada w rozmaite tarapaty i wciąż obiecuje sobie, że już nigdy więcej… aż do następnego razu. To familijny musical o miłości, przyjaźni, sile charakteru i wielkiej wyobraźni pozwalającej przeżyć zabawne przygody i perypetie.
czas trwania: 2 godziny 20 minut (w tym przerwa)
spektakl dla dzieci powyżej 8 roku życia
bilety: 55/45 zł

6 listopada (niedziela), g. 11.00 i 12.30, sala C3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd już pół kroku do prawdziwej przygody i do zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami oraz pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.
spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat
bilety: 30 zł

9 listopada (środa), g. 9.00, 17.00, Scena NCK
MAGIA LODU – Krakowska Akademia Musicalu
Opowieść o dwóch siostrach, księżniczkach Arendelle. Wszystko zaczyna się gdy obdarzona magicznymi mocami Elsa, w czasie zabawy, przypadkowo rani zaklęciem Annę. Dziewczynka zostaje uratowana, ale to wydarzenie będzie miało swoje konsekwencje. Mijają lata, dziewczęta dorastają i nadchodzi dzień koronacji Elsy. Mimo starań, by ukryć swoje magiczne zdolności, świeżo upieczona królowa zamraża posadzkę w sali balowej i przerażona ucieka. Nie wie, że oto sprowadziła na kraj niekończącą się zimę. Anna postanawia odnaleźć siostrę, by położyć kres pogodowym anomaliom.
Organizator wydarzenia – Krakowska Akademia Musicalu
bilety: 35-55 zł

9 listopada (środa), g. 11.30 i 19.30, Scena NCK
GREASE – POWRÓT LEGENDY – Krakowska Akademia Musicalu
Sandy i Danny spędzają razem wakacje, pod koniec których dziewczyna ma wyjechać do Australii. Para przyrzeka sobie miłość. Niespodziewanie Sandy jednak nie wyjeżdża i trafia do szkoły, do której chodzi Danny. Z czasem okazuje się, że jest on nieco inny, niż się początkowo zdawało. Czy ich miłość przetrwa próbę?
Organizator wydarzenia – Krakowska Akademia Musicalu
bilety: 35-55 zł

10 listopada (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Leonard Cohen/ Kwartet ProForma
Wystąpią:
Przemysław Lembicz – śpiew, gitary
Marcin Żmuda – instrumenty klawiszowe, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja, przeszkadzajki
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 25/20 zł

15 listopada (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
GUPPY 13 – Wojtek Klimczyk, Filip Kogut, Klaudyna Schubert, Marta Wołowiec
Może warto wyruszyć na morze? Może morze ukoić lęk może? Oto pytania, które zadają sobie twórcy przedstawienia Guppy 13, skleconego dość nieporadnie quasi-musicalu zainspirowanego historią i twórczością Jana Basa Adera, holenderskiego artysty uwiedzionego przez American Dream. Yvonne Rainer podkreślała, że umysł jest mięśniem. Jest nim też serce, dodają twórcy. Guppy 13 to próba zbadania atletyki serca w kontekście żywiołu wody poddanego procesowi udomowienia. Ruchowo-muzyczny rejs, w który wyruszają bohaterowie przedstawienia, jest przygodą żeglowania pomiędzy życiem a śmiercią, portem a sztormem, ziemią i niebem. Przygoda, jak wiadomo, wzywa, więc trzeba mieć uszy szeroko otwarte. Żegluj, braciszku, żegluj, siostrzyczko. Ahoj!
bilety: 35/25 zł

16 listopada (środa), g. 10.30, sala kameralna 203
KLUB SUPER MAMA „Instrukcja obsługi dziecięcej złości i buntu”
Spotkanie poprowadzą pedagożki, Certyfikowane Edukatorki Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców: Joanna Malisz-Swęd i Monika Pietruszka.
bilety: 1 zł

17 listopada (czwartek), g. 12.00, Scena NCK
KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR „Sekrety Odessy”
Spotkanie z Borysem Tynką – pasjonatem Odessy, pilotem wycieczek, certyfikowanym przewodnikiem po Odessie, odeskich katakumbach oraz Kijowie.
bilety: 2 zł

18 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
RAZ DWA TRZY „Człowiek czasami serce otworzy”
Koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych zmagań podejmowanych przez bohaterów tych małych dzieł sztuki.
bilety: 110 zł

19 listopada (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Ochrony Środowiska „Jak pomagać żeby nie zaszkodzić? Zimowe zwyczaje zwierząt”
Gdy za oknami zrobi się chłodniej, a temperatury powietrza spadną poniżej zera może okazać się, że na naszą pomoc będą liczyły żyjące w pobliżu naszych domostw ptaki i inne zwierzęta. Warto przypomnieć kilka ważnych zasad dotyczących ich dokarmiania w czasie zimy. Podczas warsztatów przygotujemy ekologiczne karmniki dla zwierząt i opowiemy jakie mechanizmy pozwalają zwierzętom przetrwać zimowe miesiące.
jednorazowa wejściówka: 35 zł

19 listopada (sobota), g. 18.00, Scena NCK
ANDRZEJ KRZYWY & MACIEJ MIECZNIKOWSKI „2 MAN SHOW”
Wyjątkowy koncert szczególnie rozpoznawalnych głosów polskiej muzyki rozrywkowej, na którym artyści wraz z towarzyszącym zespołem wykonają najbardziej znane miłosne przeboje zespołu De Mono takie jak: Kochać inaczej, Zostańmy sami, Ostatni pocałunek, a także Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego Historia jednej znajomości Czerwonych Gitar oraz wiele innych znanych hitów. Artystom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Paweł Mazur, Paweł Maurycy, Jerzy Drobot, Kamil Patulski, Dawid Pikul, Milena Łącka.
bilety: 80/70 zł

20 listopada (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
15. FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD „Blues o starych sąsiadach” – koncert galowy
W benefisie 50-lecia pracy twórczej Jana Hnatowicza wystąpią: Andrzej Sikorowski, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Tomczak, Krzysztof Piasecki, Anna Treter, Robert Kasprzycki, Magda Steczkowska, Iwona Loranc, Hanka Wójciak, Kuba Blokesz, MONK, Lidia Bogaczówna, Bożena Zawiślak-Dolny, Katarzyna Zawiślak-Dolny.
gospodarz wieczoru: Andrzej Poniedzielski
reżyseria: Wojciech Graniczewski
bilety: 120 zł

23 listopada (środa), g. 9.00 i 11.00, sala kameralna 203
TOSIA PALUCH – Teatrzyk Muzyczny Kamyczek – spektakl muzyczny
Spektakl muzyczny oparty na baśni „Tomcio Paluszek”. Historia przygód dzielnej Tosi, której wrodzony spryt i zimna krew pozwalają ocalić siebie i siostry z rąk okrutnego Ludojada. Całość dopełnia rytmiczna muzyka z lat 80- tych.
reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło
bilet: 15 zł

24 listopada, (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
liteARTura – Gala Wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera
Nagroda Tischnera to jedyne w Polsce wyróżnienie doceniające zarówno pisarstwo, jak i zaangażowanie społeczne. Wspólnym mianownikiem są laureaci – osoby, które w niespokojnych czasach pokazują, czym jest myślenie i działanie według wartości.
Józef Tischner, patron Nagrody, wierzył, że ludzie są z natury dobrzy. Nie był naiwny – widział, ile zła jest dookoła. Nie zniechęcało go to jednak do myślenia o świecie zbudowanym na takich wartościach jak otwartość, empatia i dialog. Nagroda Tischnera szuka osób, które myślą podobnie.
W tym roku Nagroda zostanie wręczona w dwóch kategoriach – za pisarstwo i zaangażowanie społeczne.
Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które są do odbioru w kasie NCK

24 listopada (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Adam Szabat
Wystąpią:
Adam Szabat – śpiew
Waldemar Korzeniowski – gitary
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz, trener wokalny; zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS; członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego. Artysta obdarzony wyjątkowym ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania.
bilety: 25/20 zł

25 listopada (piątek), g. 17.00, Scena NCK
DZIECIĘCY ZESPÓŁ GÓRALSKI MALI HAMERNICY „Koncert jesienny”
Koncert z okazji 38. rocznicy powstania Zespołu, który w swoich programach artystycznych prezentuje w autentycznej formie folklor Skalnego Podhala.
Kierownictwo artystyczne: Anna i Kazimierz Lassakowie
bilety – 20 zł

26 listopada (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny „Włamanie do laboratorium”
Ktoś włamał się do laboratorium prowadzonego przez pingwiny! Wykonaj fascynujące eksperymenty, znajdź elementy skradzionej procedury i dowiedz się, komu zależało na tajnych informacjach strzeżonych przez laboratorium…
jednorazowa wejściówka: 45 zł

26 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK
KAŚKA SOCHACKA – premiera nowej płyty
Kaśka Sochacka – drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem – na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała w 2010 roku. Szerszej publiczności dała się poznać w programie Mam Talent. W tym roku została nagrodzona Fryderykami w dwóch kategoriach: Fonograficzny debiut roku oraz Album roku.
bilety: 109-129 zł

27 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
SONIA BOHOSIEWICZ „10 sekretów Marilyn Monroe”
Marilyn Monroe była symbolem seksu i najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, ale wiele związanych z nią historii okrytych jest tajemnicą. Sonia Bohosiewicz niektóre z nich odkryje, wyśpiewa je i opowie o nich. Usłyszymy utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald i Franka Sinatry. Na scenie wystąpi zespół w składzie: Fabian Włodarek, Michał Walczak, Piotr Górka, Frank Parker.
bilety: 50-70 zł

30 listopada (środa), g. 19.00, studio teatralne 209
PRELUDIUM: OCALIĆ SIĘ OD ZAĆMIENIA – monodram
scenariusz i reżyseria – Luca Seminara
opieka artystyczno-reżyserska – Marlena Topolska
bilety: 20 zł

NCK WYSTAWY – SIŁA FOTOGRAFII 2022

KRAKOWSKI KLUB FOTOGRAFICZNY „Siła kobiet”
Ewa Gajewska, Beata Sulikowska, Agnieszka Świat oraz Monika Stachnik-Czapla
3 listopada – 31 grudnia, FOTO-GALERIA
wernisaż – 3 listopada (czwartek), g. 18.00
wstęp wolny

SŁAWEK HESJA KRAJNIEWSKI „Odloty Hesji” – wystawa plenerowa
4 listopada – 28 lutego, Rynek NCK
wernisaż – 4 listopada (piątek), g. 18.00
wstęp wolny

JOANNA NOWICKA „Piękni ludzie”
10 listopada – 31 grudnia, Czarna Galeria CENTRUM
wernisaż – 10 listopada (czwartek), g. 19.00
wstęp wolny

MICHAEL HANKE „Emotions”
16 listopada – 31 grudnia, Złota Galeria CENTRUM
wernisaż – 16 listopada (środa), g. 18.00
wstęp wolny

LESZEK GÓRSKI „Acid”
16 listopada – 31 grudnia, Szara Galeria CENTRUM
wernisaż – 16 listopada (środa), g. 18.45
wstęp wolny

WORLD PRESS PHOTO 2022
18 listopada – 7 grudnia, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż – 17 listopada (czwartek), g. 18.00 – wstęp na podstawie zaproszeń
wystawa czynna codziennie w g. 11.00-19.00
bilety: 20/15 zł – na wystawę WORLD PRESS PHOTO
Pozostałe wystawy – wstęp wolny

 

A JUŻ W GRUDNIU…

2 grudnia (piątek), g. 9.00 i11.45, Scena NCK
4 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
7 grudnia (środa), g. 9.00, Scena NCK
CUDOWNA PODRÓŻ – Teatr Trip – spektakle mikołajowe

3 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM

5 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45 i 17.00, Scena NCK
6 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45 i 17.00, Scena NCK
FABRYKA ŚNIEGU – Teatr Trip – spektakle mikołajowe

8 grudnia (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Zbigniew Wodecki – zespół „Zacznij od Bacha”

9 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
JANUSZ RADEK – koncert

10 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00 Scena NCK
MIUOSH AKUSTYCZNIE III. „Przyjdź do mnie”

11 grudnia (niedziela), g. 11.00 i 12.30, sala C3
CIENIOWANKI – Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni dla najnajów

11 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK
ROYAL LVIV BALLET „Śpiąca królewna”

11 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
ROYAL LVIV BALLET „Jezioro łabędzie”

13 grudnia (wtorek), g. 19.30, Scena NCK
DANIEL MIDAS „Sprawa dla stand-upera”

17 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny „Zaginiona Pierwsza Gwiazdka”

29 grudnia (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
SKALDOWIE – koncert

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Listopad w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty