Znajdziesz mnie w bibliotece – zaproszenie Biblioteki Kraków

online i oddziały Biblioteki Kraków mapa

sobota 08.05.2021 do sobota 15.05.2021

Znajdziesz mnie w bibliotece

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło przewodnie tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek (8-15 maja), w którym  jak co roku uczestniczy także Biblioteka Kraków.

Przygotowała atrakcyjny program, większość wydarzeń odbędzie się jednak online.

Zaplanowano spotkania, m.in. z ilustratorką Emilią Dziubak, laureatką I edycji Nagrody Żółtej Ciżemki oraz z poetkami Małgorzatą Kulisiewicz i Barbarą Zajączkowską; wieczory autorskie z pisarkami  Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską, a także z Anną Grochowską. Odbędzie się spektakl teatralny dla najmłodszych pt. „Co mogą smoki, a czego nie? Zaraz dowiesz się!”, w wykonaniu aktorów z Teatru Otwartego TO; wydarzenie literacko–podróżnicze dla dzieci i młodzieży z Borysem Tynką, przewodnikiem po Odessie.

Na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku zostaną opublikowane filmy promujące Bibliotekę Kraków i jej odnowione filie, a także wystawę prac malarskich członków Polskiego Związku Głuchych.

Będzie można również obejrzeć i wysłuchać nagraną rozmowę dr. Stanisława Dziedzica z Aleksandrą Kurczab-Pomianowską, żoną pisarza i tłumacza Jerzego Pomianowskiego, którego gabinet z pamiątkami można zwiedzić w Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Zapraszamy też do obejrzenia dwóch wystaw: fotograficznej – „Andrzej Wajda w obiektywie Konrada Pollescha”, przygotowanej z okazji 5. rocznicy śmierci wybitnego reżysera w Filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3) oraz graficznej interpretacji opowiadania Sławomira Mrożka pt. „Niżej” w projekcie Edyty Stajniak, pracownika ASP w Krakowie, w Filii nr 49 (os. Tysiąclecia 42).

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się głównie w przestrzeni wirtualnej, ale część wydarzeń będzie miała również miejsce bezpośrednio w filiach. Przykładowo – w Filii nr 16 przy ul. Radzikowskiego 29 – czytelnicy będą mogli wziąć udział w zabawie „Książka-niespodzianka z biblioteką w tle”. Wybór lektury może nastąpić na podstawie krótkich haseł opisujących wybraną książkę skrytą w papierze. W tym miejscu hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” nabiera szczególnego znaczenia.

Więcej informacji na stronie internetowej biblioteka.krakow.pl i na Facebooku Biblioteki Kraków.

Znajdziesz mnie w bibliotece – zaproszenie Biblioteki Kraków
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:bibliotekaspotkanie