Zmień świat o 180 stopni – warsztaty dla dzieci

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
📅 sobota 21.04.2018 do niedziela 22.04.2018
Zmień świat o 180 stopni - warsztaty dla dzieci

W sobotnie i niedzielne przedpołudnie, 21 i 22 kwietnia Sala Edukacyjna oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa otworzy się na dziecięcy punkt widzenia. Od 11:00 przez około dwie godziny, dzieci w wieku 7-10 l. będą mogły wziąć udział w warsztatach filozoficzno-plastycznych.

Wydarzenie jest próbą odpowiedzi na pytania związane z dziecięcym potencjałem. Gdyby Dzieci miały realny wpływ na sprawy świata – jakie rozwiązania dla niego mogłyby zaproponować?
A może już to robią i kto wie – może są Dzieci, które świat zmieniają?

Podczas Cracow Gallery Weekend także najmłodsi mają szansę skonfrontować się ze sztuką, tworzyć i stać się jej częścią. Warsztaty filozoficzno-plastyczne to okazja dla nich by uwolnić wyobraźnię, otworzyć umysł, pokazać dziecięcy świat.
Świat, któremu dorośli często przyglądają się z pobłażaniem i rozbawieniem. Tymczasem dzieci to bystrzy obserwatorzy, którzy często mają najlepsze pomysły. Potrafią postrzegać świat poprzez emocje, które my dawno zatraciliśmy w natłoku codzienności. Czas zacząć słuchać! Czas na ZMIANĘ, jak głosi hasło tegorocznej edycji KRAKERS.
Last but not least – czy taka zmiana jest do zaakceptowania i dokąd nas prowadzi?

Wydarzenie poprowadzi Łucja Malec-Kornajew.
Wstęp wolny!