📅 piątek 24.09.2021
Złap to co nieuchwytne! Już w najbliższy piątek Małopolska Noc Naukowców!
Przed nami jubileuszowa edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, którą Województwo Małopolskie organizuje we współpracy z blisko 40 instytucjami z regionu – głównie uczelniami, instytutami, firmami badawczymi, instytucjami edukacyjno-kulturalnymi.

Dzięki ścisłej i efektywnej współpracy każdego roku udaje się zachęcić do udziału kolejne instytucje i zaproponować uczestnikom coraz to ciekawszy program. Wyjątkowe przedsięwzięcie na przestrzeni lat zyskało tysiące miłośników, a z roku na rok fascynuje coraz młodszych odbiorców. Dzięki formule online wydarzenie dostępne będzie nie tylko w całym regionie, ale nawet i poza jego granicami! Blisko 900 naukowców i pracowników instytucji, 1200 studentów z ponad 80 różnych kół naukowych przygotowało ok. 2 000 warsztatów, wykładów, pokazów i eksperymentów, które podczas 15. edycji, zostaną zaprezentowane wszystkim sympatykom nauki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak co roku Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie. Jubileuszową edycję zainauguruje Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Wydarzenie rozpoczną trzy niezwykłe pokazy naukowe (online) oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny EKO-MOC NAUKOWCA. Pokazy będą nawiązywały m.in. do twórczości Stanisława Lema- wybitnego polskiego futurologa i artysty, który w tym roku skończyłby 100 lat! W dalszej części zobaczymy m.in. płonącą rękę czy ogniste tornado. Pokazy naukowe będą dostępne dla odbiorców w formie materiałów wideo z tłumaczeniem na polski język migowy, z napisami rozszerzonymi oraz z audiodeskrypcją.

W programie również atrakcje dla:

• Najmłodszych – Eksperymenty Młodego Inżyniera w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie
  • Trochę starszych – Po nitce do kłębka – detektywistyczna gra dydaktyczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
  • Młodzieży – Chemia jest fascynująca! – wykłady tematyczne na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki
  • Artystów – Praca na planie – od scenariusza po wejście na plan w Krakowskiej Szkole Artystycznej
  • Humanistów – Ocalając od zapomnienia poległych w Wielkiej Wojnie – wykład w Muzeum Archeologicznym w Krakowie
  • Umysłów ścisłych – Wyprawa do wnętrza Ziemi w Małopolskim Centrum Nauki COGITEON

To tylko wybrane punkty z bogatego programu Małopolskiej Nocy Naukowców.

Czy i jak motywować dzieci

Więcej informacji na stronie internetowej: www.nocnaukowcow.malopolska.pl