Królik i Misia

Zimowy kalejdoskop pomysłów

📅 poniedziałek 03.02.2014 do piątek 14.02.2014
Zimowy kalejdoskop pomysłów

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych pozostające w okresie ferii w Krakowie do włączenia się w akcję „Zimowy kalejdoskop pomysłów". Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 15.30. „Zimowy kalejdoskop pomysłów" to twórcza zabawa w grupie rówieśników.W programie zajęcia o charakterze artystycznym, ekologicznym, ruchowym a także wycieczki, zwiedzanie i udział w zajęciach, warsztatach prowadzonych w instytucjach kultury i innych. W każdy czwartek wycieczka autokarowa poza miasto.

Odpłatność na pokrycie kosztów biletów wstępu, poczęstunku i materiałów, itp. – 20 zł  za tydzień.

Realizowane będą również warsztaty specjalistyczne: taneczne, fotograficzne, teatralne.

Szczegóły „Ferii w MDK" na stronie www.mdkna102.krakow.pl.

„Zimowy kalejdoskop pomysłów" – program

3 i 4 luty – „Rurki z niespodzianką" – to baza pomysłów do twórczego wykorzystania rurek jako materiału plastycznego, konstrukcyjnego, sportowego.

5 i 7 luty – „Czasoprzestrzeń" – zabawy na temat czasu i przestrzeni, wyjście do fabryki cukierków.

10 i 11 luty – „Ale cyrk" – czyli fantastyczna zabawa koordynacyjna z różnymi przedmiotami, ekspresja plastyczna i pantomima.

12 i 14 luty – „Labirynt gier" – to dwa dni pełne łamigłówek, gier sprawnościowych, logicznych, zgadywanek.

6 i 13 luty – „Niezwykła podróż" – wycieczki autokarowe poza Kraków.

W programie wyjść i wycieczek znajdują się m in.: Muzeum Żup Krakowskich Kopalni Soli w Wieliczce, Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach, Fabryka Cukierków „Ciu Ciu", Warsztaty w „Żywej Pracowni".

Program specjalistycznych warsztatów skierowanych do młodzieży w wieku szkolnym.

Warsztaty taneczne „Taniec szczęścia"

– zajęcia taneczne dla uczniów wszystkich typów szkół.

Odbywają się w dniach  03.02.2014, 04.02.2014, 05.02.2014, 07.02.2014 w godzinach 14.00 – 15.30.

Prowadzenie: Dominika Szala-Wentland

Czy muzyka działa na Ciebie inspirująco? Pragniesz wyrazić swoje emocje w tańcu? Weź udział w warsztatach „Taniec szczęścia". Popracujemy nad kompozycją, dynamiką, jakościami oraz obecnością sceniczną jako częścią składową języka tańca. Zajęcia będą się opierać na pracy solowej i zespołowej. Każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować się indywidualnie oraz w grupie by dzielić się z innymi swoją radością płynącą z tańca. Efektem warsztatów będzie prezentacja działań tanecznych w postaci teledysku. Przybywajcie i dzielcie się z nami swoim szczęściem.

Warsztaty Fotograficzne „Sekrety fotografii"

– zajęcia fotograficzne dla uczestników w wieku 10-13 lat.

Odbywają się w dniach 10.02.2014, 11.02.2014, 12.02.2014, 14.02.2014 w godzinach 14.00 – 15.30.

Prowadzenie: Piotr Bobiński

Lubisz fotografować, chcesz robić lepsze zdjęcia? Rozpocznij wraz z nami swoją przygodę z fotografią. W programie warsztatów: nauka kadrowania – tworzenie poprawnej kompozycji obrazu fotograficznego, poznanie podstaw wiedzy teoretycznej dotyczącej fotografii cyfrowej, praktyczne podejmowanie klasycznych tematów fotografii (portret, pejzaż, makrofotografia, kolaż fotograficzny), podstawy świadomego i kreatywnego korzystania ze sprzętu fotograficznego. Przestań „pstrykać", zacznij robić zdjęcia! Do uczestnictwa w warsztatach niezbędne jest posiadanie aparatu fotograficznego

Warsztaty teatralne „Teatralne ABC"

– zajęcia teatralne dla gimnazjalistów.

Odbywają się w dniach 10.02.2014, 12.02.2014, 14.02.2014 w godzinach 14.00 – 15.30.

Prowadzenie: Paweł Buszewicz

Pociąga Cię scena, lubisz teatr? Chcesz rozwijać swoją pasję i uzdolnienia? Jesteś zainteresowany poezją i bierzesz udział w konkursach recytatorskich? Przyjdź na nasze warsztaty „Teatralne ABC". W programie m in.: ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, plastyka ruchu, aranżacja scen pantomimicznych, praca z tekstem, zasady wprowadzania muzyki do spektaklu oraz praca ze światłem.

Zapisy na warsztaty prowadzimy do dnia 3.02.2014,telefonicznie pod numerem: 12 415 72 68 lub mailowo pod adresem: mdk.animacja.kultury@gmail.com