Zimowisko w Zubercu 2019 dla dzieci 8 – 16 lat (Słowacja)

Zimowisko w Zubercu 2019 dla dzieci 8 – 16 lat (Słowacja)

Zuberec (Słowacja)
🗺 mapa
📅 poniedziałek 29.10.2018 do poniedziałek 12.11.2018
🎫 1940zł
Zimowisko w Zubercu 2019 dla dzieci 8 - 16 lat (Słowacja)

Zaproszenie na Zimowisko w Zubercu 2019 w formie listu od Wujka Błażeja.

Ale super! W tym roku też jedziemy na Zimowisko. Znów odwiedzimy malowniczy słowacki Zuberec. W dzień będziemy jeździć po pobliskich ośnieżonych stokach. A wieczorami będziemy wspólnie bawić się, w co tylko będziemy mieli ochotę. Będą z nami nie tylko Dzieci, Ciocie i Wujkowie i ale też Nastolatki. Na pewno nie zabraknie szusowania po świeżym śniegu, rzucania się śnieżkami i lepienia bałwana. W ruch pójdą też gry, zabawy, piosenki i wszystkie pomysły, które przyjdą nam do głowy.

Nie mogę się już doczekać.

Do zobaczenia w Zubercu!

Wujek Błażej 

Rezerwacje na stronie www.polpietro.org

Zimowisko 2019 dla dzieci w wieku 8 – 16 lat odbędzie się w słowackim miasteczku Zuberec w dwóch terminach:

 • I turnus od 27 stycznia do 2 lutego 2019
 • II turnus od 3 lutego do 9 lutego 2019

ZUBEREC Zuberec,  to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr, zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Dzięki bliskości stoków o różnej długości oraz różnym poziomie trudności zarówno początkujący, jak i lepiej jeżdżący znajdą tutaj coś dla siebie.

W pobliżu Zuberca (ok. 15 minut busem) znajduje się duży kompleks narciarski Rohace – Spalena. Są tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Jest tam również kompleks basenów termalnych, który jest naszym planem B na niepogodę lub dodatkową atrakcją, chociaż o brak śniegu w tym miejscu raczej nie musimy się martwić.

PENSJONAT

Podczas Zimowiska dzieci młodsze (8 – 11/12 lat) zamieszkają w Penzion pod Kycerouu Pana Marka i jego mamy Marii. Cały dom będzie tylko do naszej dyspozycji. U Pana Marka zamieszka 26 dzieci, 4 opiekunów i ja.

Nastolatki (12/13 – 16 lat) będą mieszkać w Penzion Jas prowadzonym przez małżeństwo Pana Jana i Panią Marię. W domu tym zamieszka 13 nastolatków i 2 opiekunów.

Oba pensjonaty znajdują się przy tym samym skrzyżowaniu dwóch niewielkich uliczek. Być może będzie więc okazja do odwiedzin.

Dzieci zakwaterujemy w przytulnych pokojach 2, 3, 4 lub 5 osobowych z łazienkami.

Narty będziemy trzymać w narciarni, a posiłki jeść będziemy w dużej sali na parterze, która wieczorami zamieni się w nasze zabawowe królestwo.

Wszyscy razem wyjedziemy autokarem z Warszawy (firma Asik), a także każdego dnia razem będziemy jeździć na stok. Wspólnie poszalejemy na samym stoku, a zajęcia z instruktorami będziemy mieli w mieszanych grupach, zależnych od poziomu umiejętności.

UCZESTNICY

SAM_5991 (1)

Do udziału w Zimowisku w Zubercu 2019 zapraszamy dzieci w wieku 8 – 16 lat.

Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum.

Dysponujemy miejscami dla 39 dzieci w każdym tygodniu.

Zimowisko organizowane jest dla dzieci członków Stowarzyszenia. Deklarację członka wspierającego można wypełnić online podczas przesyłania zgłoszenia.

KADRA

W kadrze będzie 6 wychowawców– Wujkowie i Ciocie. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej, a wychowawcy będą pracować pod opieką superwizora.

Dla nas największą wartością są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.

Rezerwacje na stronie www.polpietro.org

PROGRAM

IMG_0294-2

Codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku  od godziny 10:00 do 15:00 pod opieką instruktorów i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie. Po szaleństwach na stoku w pensjonacie czeka na nas pyszny obiad, po którym:

PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DLA DZIECI

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

 

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania. Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.

Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Zamierzamy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą przestrzeń rozwojową dla dziecka.

Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

ZIMOWISKO W ZUBERCU 2019 TO:

 • mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach Zuberca i okolic, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach pod okiem instruktora i wychowawców
 • gry i zabawy na śniegu, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
 • wspólne zimowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, nawiązywać relacje z innymi i czerpać przyjemność z bycia razem w grupie,
 • zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, „jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

W trakcie Zimowiska obok nart istnieje również możliwość nauki lub doskonalenia jazdy na snowboardzie. Z naszego doświadczenia wynika, że tę opcję wybiera niewielka liczba dzieci. W związku z tym Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do zwiększenia opłaty za udział,  w przypadku małej liczby zgłoszeń do grupy snowboardowej. Dotyczy to oczywiście dzieci, które wybiorą snowboard.

Na zimowisko dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz żadnych innych elektronicznych gadżetów. Kontakt telefoniczny z dzieckiem odbywa się przez telefon wychowawcy. Dzieci nie zabierają również kieszonkowego.

POTRZEBNE DOKUMENTY

Każdy uczestnik Zimowiska musi posiadać komplet dokumentów, które rodzic przekazuje wychowawcy najpóźniej w dniu wyjazdu:

 • Karta kwalifikacyjna dziecka
 • Karta Informacja o dziecku
 • Kserokopia strony ze szczepieniami z książeczki zdrowia.
 • Oświadczenie RODO
 • Ważny dowód osobisty lub paszport.
 • Elektroniczna Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

OPŁATY

Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie! i transport! wynosi 1 940 zł i obejmuje**:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
 • zakwaterowanie w pensjonacie w Zuberecu,
 • trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja,
 • wspólny przejazd autokarem z Warszawy do Zuberec oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • karnety na trasy kompleksu Rohace – Spalena,
 • naukę jazdy na nartach lub snowboardzie,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • program wspólne zimowe wieczory,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • podstawowe leki.

** Podana wyżej opłata może ulec zmianie w przypadku znaczących zmian kursu euro w okresie przed rozpoczęciem zimowiska.

Projekt Zimowisko w Zubercu 2019 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki rezerwacyjnej w wysokości 600 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 8 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuję najpóźniej do 13 grudnia 2018 (I turnus) lub 20 grudnia 2018 (II turnus).

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację  Regulaminu Zimowiska w Zubercu 2019.

ZGŁOSZENIA

Aby zgłosić chęć udziału w Zimowiska w Zubercu 2019 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia.

W celu zapisania się na listę rezerwową prosimy o maila do koordynatora, na adres pracownia@polpietro.org

W ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia na podany w zgłoszeniu adres mailowy wysyłamy informację o dostępności miejsca i jego zarezerwowaniu lub informację o w

IMG_0299-2pisaniu na listę rezerwową.

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

5 stycznia 2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowisku oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

 

Ważne dla nas jest:

 • spotkanie w całym gronie zimowiskowej społeczności dzieci i dorosłych,
 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota…
 • przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
 • porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna spraw i wspólna praca przed wyjazdem.

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu w Zubercu. Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie. Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak

e-mail: pracownia@polpietro.org

tel. 606 897 518

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie