Zimowisko online w Nowym Teatrze!

Nowy Teatr mapa

środa 06.01.2021 do niedziela 17.01.2021

Zimowisko online w Nowym Teatrze!

Dla wszystkich dzieci, które w tym roku ferie zimowe spędzą w domu, przygotowaliśmy ZIMOWISKO W NOWYM TEATRZE!

Wśród dostępnych spektakli znajdują się multimedialny koncert Morze, Piotruś Pan oraz Indianie. Premierowo pokażemy spektakl Pinokio w streamingu. Akademia Tolerancji i warsztaty ze śnienia to pozostałe propozycje dla dzieci – warsztaty online pozwolą zanurzyć się w świat własnych snów, zainspirować plastycznie Polską Szkołą Plakatu, ale także porozmawiać o przeciwdziałaniu dyskryminacji, mowie nienawiści i hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

ZIMOWISKO W NOWYM TEATRZE

Spektakle dostępne na vod.nowyteatr.org
Warsztaty prowadzone przez platformę Zoom.
Bilety dostępne na bilety.nowyteatr org

6 stycznia 2021 | 12:00
MORZE | Pia Patrum/Barbara Wrońska
Multimedialny spektakl-koncert dla dzieci w wieku 4+

Co jeśli Morze żyje?  Jeśli ma uczucia i emocje? Co kryją głębiny i podwodne światy? O czym chcą nam opowiedzieć? Zanurkujmy w świat wyobraźni i dźwięków. Zanurzmy się w opowieść o zmiennych nastrojach wody, samotnych skałach i wrażliwych muszlach. Piosenki grane i śpiewane na żywo poprowadzą dzieci po kolejnych magicznych zakątkach morskiej krainy. Kto wie, dokąd zawędrujemy? Co odkryjemy? Porzućmy przyziemne wyobrażenia i dajmy się ponieść na falach ku MORZU możliwości.

Koncepcja, reżyseria, scenografia: Pia Partum
Koncepcja, muzyka: Barbara Wrońska
Przygotowanie zespołu muzycznego: Dagna Sadkowska
Przygotowanie wokalistek: Sean Palmer
Kuratorka: Maria Wilska
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Wizualizacje, projekt graficzny: Aleksandra Ołdak
Występują: Olena Dumała (klawisze/flet), Jan Głozak (perkusja), Ida Górczyńska (skrzypce), Kajetan Hawryluk (trąbka), Karolina Laskowska (wokal), Marianna Wilska (wokal), Pola Szczycińska (wokal)

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org
Czas trwania spektaklu: 40 minut

7-9 stycznia 2021 | 11:30
WARSZTATY ZE ŚNIENIA – WYŚNIJ SWÓJ ŚWIAT | Anna Nowicka
Warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat

Z otwartym sercem i nieposkromioną ciekawością spotkajmy się w krainie snów!
To tam każdej nocy doświadczasz zapierających dech w piersiach przygód: spotykasz tajemniczych sprzymierzeńców, wraz nimi pokonujesz potężne potwory, odczarowujesz zaklęte miejsca i odzyskujesz magiczne moce. Przemierzając nieznane krajobrazy marzeń, odkrywasz jak być Sobą! Jeśli nie pamiętasz snów, nie przejmuj się! W trakcie trzech jednogodzinnych spotkań poznamy nietuzinkowe sposoby na ich zapamiętywanie.
Poprzez pracę z intuicją, wyobraźnią i zabawy ruchowe warsztat „Wyśnij swój świat” ma na celu rozbudzenie kreatywności, umiejętności twórczego wyrażania siebie, skupienia się i wyciszenia. Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia tanecznego i praktyki pracy ze snami, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Bilety: 15 PLN
Cena obejmuje trzy spotkania warsztatowe: 7-9 stycznia.

8 stycznia 2021 | 12.00
PIOTRUŚ PAN | Łukasz Kos
Spektakl dla dzieci 8+
Na podstawie „Piotrusia Pana” Jamesa Matthew Barrie’ego w tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii. Mieszkają tam zgubione dzieci. Takie, które wypadły z wózków albo o których istnieniu dorośli zapomnieli w natłoku codziennych obowiązków. Dzieci nie potrzebują mapy, by tu trafić. Co innego rodzice. Oni zawsze muszą mieć wszystko uporządkowane. Zaznaczają więc zdumiewające barwy i pirackie okręty, odludne legowiska zwierząt, czarownice, statki kosmiczne, potwory i dinozaury…Nie byłaby to trudna mapa, gdyby to było już wszystko. Ale jest jeszcze: pierwszy dzień w szkole, religia, ojcowie,

nieregularne czasowniki, tort czekoladowy, wiązanie sznurowadeł, powiedz: „Chrząszcz brzmi w trzcinie.”, dziesięć złotych za to, że sam wyrwiesz sobie ząb…

Reżyseria: Łukasz Kos
Występują: Joanna Niemirska, Michał Bieliński, Piotr Polak, Piotr Trojan, Radomir Rospondek, Aleksandra Osowicz
Dramaturgia: Patrycja Dołowy
Współpraca dramaturgiczna: Łukasz Kos
Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre
Muzyka: Adam Świtała
Animacje, wideo, efekty wizualne : Aleksander Janas – kolektyw kilku.com
Choreografia: Anna Nowicka
Kostiumy: Paula Grocholska
Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk
Charakteryzacja: Monika Kaleta
Inspicjentka: Marta Śmierzchalska
Asystentka reżysera: Monika Borys
Produkcja: Maria Wilska
Asystentka produkcji: Agata Tragarz

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org
Czas trwania spektaklu: 1 godzina 15 minut

11 stycznia 2021 | 11:30
SZTUKA ZAANGAŻOWANA | Małgorzata Wrzosek
Warsztaty plastyczne, wiek: 8+

Jaka będzie przyszłość? Jaki będzie teatr? Jaki mamy wpływ na rzeczywistość?
Jak mówić, żeby nas słyszano? Czym jest sztuka zaangażowana?
W trakcie warsztatu będziemy rozmawiać o sztuce zaangażowanej społecznie, jej historii, formach i cechach charakterystycznych. Przygotujemy plakaty prezentujące hasła ważne dla uczestników warsztatu, wykorzystamy do tego technikę kolażu. Będziemy się inspirować Polską Szkołą Plakatu.

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 30 minut
Bilety: 5 PLN

12 stycznia 2021 | 11:30
MÓWI, LUBI, SZANUJE | Anna Szary
Warsztaty przeciwdziałające mowie nienawiści, wiek: 10+

Bardzo szybkim zmianom podlegają nie tylko warunki życia na naszej planecie, stale także transformuje sposób porozumiewania się i budowania społeczeństw, komunikacja zostaje uproszczona, często sprowadza się do wizualnego znaku. Anonimowość internetowych komunikatorów i ich szeroka dostępność sprawiły, że w sieci panuje mowa nienawiści, zmagamy się z nowymi zjawiskami: cyberbullingu czy trollingu. Podczas warsztatów skierowanych do młodzieży będzie okazja do zastanowienia jaką moc mają słowa i w razie konieczności jak się przed nimi bronić. Uczestnicy poznają najczęstsze przyczyny hejtu, rozłożą go na czynniki pierwsze, podadzą analizie, a wnioski zostaną przedstawione w ciekawej plastycznie formie.

Czas trwania: 1 godzina 30 minut
Bilety: 5 PLN

13 stycznia 2021 | 11:30
CO SŁYSZĘ, KIEDY SŁUCHAM? | Justyna Czarnota-Misztal
Warsztaty antydyskryminacyjne, wiek: 12+

Czasem mamy wrażenie, że w naszej wypowiedzi ktoś słyszy coś zupełnie niezgodnego z naszymi intencjami. Zdarza się, że jest to powód do konfliktu. Jak unikać takich sytuacji? Jak się zachowywać, by komunikacja była skuteczna? Zapraszam na trening uważnego słuchania. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się, na czym polega mechanizm parafrazy i jak go skutecznie wykorzystywać w codziennym, funkcjonowaniu.

Czas trwania: 1 godzina 30 minut
Bilety: 5 PLN

13 stycznia 2021 | 12:00
INDIANIE | Teatr 21/Justyna Sobczyk
Spektakl dla dzieci w wieku od 7 lat w wykonaniu Teatr 21

Spektakl o odwadze. Podróż do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy?

Jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny.
Niech więc nawiedzą nas indiańscy bohaterowie. A wraz z nimi zwierzęta, żywioły, słońce i księżyc. Każdy z nas chowa w pamięci odważnych bohaterów. Być może znajdzie się w niej trochę miejsca dla Indian?
Aktorzy Teatru 21 przywołają ducha wojowniczek i wojowników. Nie bójcie się! Usiądźmy w kole, Słyszycie dźwięk bębna? Zatańczmy razem taniec pow-pow! Tak, Indianie powracają!!! My potrzebujemy ich, a oni nas.
Czas się spotkać!

Reżyseria: Justyna Sobczyk
Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk
Teksty: aktorzy Teatru 21
Ruch: Justyna Wielgus
Scenografia i światło: Justyna Łagowska
Kostiumy, rekwizyty: Wisła Nicieja
Muzyka: Paweł Andryszczyk
Wideo: Tomasz Michalczewski
Asystent reżysera: Jakub Drzewiecki, Justyna Wielgus
Produkcja: Agnieszka Delman, Marceli Sulecki

Występują: Grzegorz Brandt, Magdalena Czerwińska, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Jan Adam Kowalewski, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Martyna Peszko, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski, Aleksandra Skotarek, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Magdalena Świątkowska , Justyna Wielgus

Darmowy dostęp na vod.nowyteatr.org

17 stycznia 2020 | 17:00
Pinokio | Anna Smolar STREAMING
Spektakl dla dzieci 5+

Uwaga!
Nasz Pinokio NIE JEST:
o grzecznym chłopcu
o nauce pokory
o stawaniu się normalnym
Nasz Pinokio JEST:
o wiecznym pragnieniu wolności
o sile buntu
o granicach tożsamości, również cielesnej

Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę. Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje
wierny swoim marzeniom. Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.

Reżyseria: Anna Smolar
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Anna Axer Fijałkowska
Asystenka scenografa: Grażyna Kopeć
Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec
Światła: Rafał Paradowski
Wizualizacje: Filip Zagórski, VJ FX
Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk

Występują: Monika Babula, Magdalena Cielecka, Dominika Knapik / Paweł Sakowicz / Małgorzata Gorol, Łukasz Kos / Marek Kalita, Zygmunt Malanowicz / Paweł Sakowicz, Piotr Polak, Magdalena Popławska, Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus

Joël Pommerat – jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich – umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego Pinokio to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.

Streaming w cenie: 10 PLN
Czas trwania spektaklu: 1 godzina 15 minut z przerwą

Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/1429335424074746/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15

ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty