Zimowisko Filmowe w Agrafce 2019

Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8 mapa

poniedziałek 14.01.2019 do piątek 25.01.2019

11-12 zł

Zimowisko Filmowe w Agrafce 2019

Kino Agrafka zaprasza młodych Widzów do wspólnego spędzenia zimowych ferii przed kinowym ekranem.

W programie:

14 stycznia (poniedziałek)
10:30 Przed seansem: „Rozpalanie ogniska dla wtajemniczonych”. O urokach obozowego życia opowiedzą harcerze ZHR ze Szczepu Leśni Ludzie.

MISJA YETI | Nelly et Simon – Mission Yeti
reż. Pierre Greco, Kanada 2018, 80’

15 stycznia (wtorek)
10:30  Przed seansem: „Bella, Piorun i 101 dalmatyńczyków czekają”. Wolontariusze z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami doradzą, jak zająć się zwierzakiem w potrzebie.

BIAŁY KIEŁ | Croc-Blanc
reż. Alexandre Espigares, Francja/Luksemburg/USA 2018, 85’

16 stycznia (środa)
10:30   Przed seansem: „Odrobina magii, odrobina fizyki”. Na warsztaty konstruowania zabawek optycznych zaprasza Anna Kurda, edukatorka filmowa.

KRÓLOWA ŚNIEGU. PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA | Snezhnaya koroleva: Zazerkale
 reż. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin, Rosja 2018, 80’

17 stycznia (czwartek)
10:30 Przed seansem: „Na ratunek z zimną krwi”. Podstawowy kurs pierwszej pomocy poprowadzi Ewelina Moskal, instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW | Captain Morten and the Spider Queen
reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia/Belgia/Irlandia/Wlk. Brytania 2018, 79’

18 stycznia (piątek)
10:30 Przed seansem: „Jak Leonardo fotografowałby damę z łasiczką?”. W tajniki robienia zdjęć wprowadzą krakowscy fotografowie.

CHŁOPIEC Z BURZY | Storm Boy

reż. Shawn Seet, Australia 2018, 99’

21 stycznia (poniedziałek)
10:30 Przed seansem: „Klucz do skarbca dźwięków”. Warsztaty muzyczne poprowadzi Piotr Bzowski, muzyk i aranżer.

BIAŁY KIEŁ | Croc-Blanc
reż. Alexandre Espigares, Francja/Luksemburg/USA 2018, 85’

22 stycznia (wtorek)
10:30 Przed seansem: „Samurajska droga wojownika”. O tradycyjnej japońskiej sztuce walki mieczem opowiedzą członkowie Krakowskiego Klubu Kendo Doshinkan.

ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU
| Asterix – Le Secret de la potion magique, reż. Louis Clichy, Francja 2018, 85’

23 stycznia (środa)
10:30 Przed seansem: “Arcymistrzowie ruchu ulicznego”. O bezpieczeństwie na drodze opowiedzą strażnicy z Krakowskiej Straży Miejskiej

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA
Lasse-Majas detektivbyrå – Stella Nostra, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund,
Szwecja 2015, 80’

24 stycznia (czwartek)
10:30 Przed seansem: „Zimowa kryptozoologia na wesoło”. Warsztaty plastyczne poświęcone Yeti poprowadzi animatorka Iga Wójtowicz, znana z cyklu  Czytamy i Oglądamy w Kinie Agrafka

MISJA YETI | Nelly et Simon – Mission Yeti
reż. Pierre Greco, Kanada 2018, 80’

25 stycznia (piątek)
10:30 Przed seansem: „Szkoła przetrwania w XIX wieku”. Na narracyjną, interaktywną grę historyczną zaprasza Joanna Łuniewicz, edukatorka filmowa.

ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU
| Asterix – Le Secret de la potion magique, reż. Louis Clichy, Francja 2018, 85’

ZIMOWISKO FILMOWE – ceny biletów:

Seanse o godz. 10:30 – 12 zł kasa | 11 zł Internet

 O FILMACH

MISJA YETI | Nelly et Simon – Mission Yeti,            reż. Pierre Greco, Kanada 2018, 80’

Nawet mała stopa Yeti jest większa od ludzkiej. O wiele, wiele większa. Co zrobić, kiedy nadepnie się wielkiemu futrzakowi na odcisk? Młody, niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać.

Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora. Drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy i kłapiący ciągle dziobem, wesoły ptak Jazzman. Czy Simon i Nelly rozszyfrowują pamiętnik? Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie, czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

KRÓLOWA ŚNIEGU. PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA | Snezhnaya koroleva: Zazerkale
reż. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin, Rosja 2018, 80’

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka – oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.

BIAŁY KIEŁ | Croc-Blanc, reż. Alexandre Espigares, Francja/Luksemburg/USA 2018, 85’

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW | Captain Morten and the Spider Queen
reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia/Belgia/Irlandia/Wlk. Brytania 2018, 79’

Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niezahamowaną wiarą w marzenia.

CHŁOPIEC Z BURZY | Storm Boy, reż. Shawn Seet, Australia 2018, 99’

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU | Asterix – Le Secret de la potion magique, reż. Louis Clichy, Francja 2018, 85’

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA | Lasse-Majas detektivbyrå – Stella Nostra, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2015, 80’

W małym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni – Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina? 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)
31-142 Kraków


Kontakt:

012 430 01 79
kino@kinoagrafka.pl
http://www.kinoagrafka.pl

ZOBACZ TAKŻE:filmspotkaniezima