Zimowe święta – warsztaty dla dzieci 3-8 lat

ul. Andersa 15, 00-159 Warszawa mapa

niedziela 18.12.2016

warsztaty świąteczne warszawa

Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15 w Warszawie zaprasza w niedzielę 18 grudnia o godzinie 10:30 i 12:30 dzieci w wieku 3-8 lat na specjalne warsztaty o zimowych świętach w różnych kulturach.

18 grudnia 2016 r. godz. 10:30 i 13:30, wstęp wolny!

Chanuka, Boże Narodzenie, Muharaam, Bahata Kutia, Chiński Nowy Rok, święto Tet, Shōgatsu – czyli zimowe święta są ważne w wielu kulturach. Jak wyglądają? Co jest w nich podobnego, co je różni? Czy dzieci zawsze dostają podarunki?

Na warsztatach dzieci poznają tradycje różnych kultur, pobawią się w świąteczne zabawy i przygotują przyjęcia. Na koniec wspólnie wykonają chanukowe świeczniki. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prowadzenie: Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z Fundacji MaMa. Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapisy do 16 grudnia pod adresem: jidysz@shalom.org.pl.

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/153302648479844/

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie (צענטער פֿאַר ייִדיש און ייִדישער קולטור אין וואַרשע) powstało z inicjatywy Gołdy Tencer i działa dziś w ramach Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz. CKJ to inicjatywa, której działania skupiają się przede wszystkim na kulturze i języku Żydów aszkenazyjskich. Twórcy CKJ chcą o nich mówić i uczyć w sposób ciekawy, współczesny – po to, by ta ogromna i bogata spuścizna miała szansę lepiej zaistnieć we współczesnej kulturze polskiej. Pragną pokazać, że kultura jidysz to coś więcej niż nostalgiczne obrazki sztetl – to żywe dziedzictwo, które trzeba podjąć, z którym trzeba się zmierzyć w różnych projektach społecznych i artystycznych oraz inicjatywach naukowych.

Oficjalna strona CKJ:

http://www.jidyszland.pl/

Centrum Kultury Jidysz

ul. Andersa 15, 00-159 Warszawa

tel. 22 620 47 33, 409 91 00

jidysz@shalom.org.pl | www.jidyszland.pl

Czynne od poniedziałku do piątku 9.00-17.00 (i w weekendy, kiedy są zajęcia)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum kultury jidysz w Warszawie

Centrum Kultury Jidysz

 

Centrum Kultury Jidysz powstało z inicjatywy Fundacji Shalom i działa dziś w ramach Teatru Żydowskiego-Centrum Kultury Jidysz. CKJ to inicjatywa, której działania skupiają się przede wszystkim na kulturze i języku Żydów aszkenazyjskich. Chcemy o nich …

Więcej

Adres:

ul. Andersa 15
Warszawa


Kontakt:

22 409 91 00
jidysz@shalom.org.pl
http://www.jidyszland.pl
facebook