📅 niedziela 20.11.2022 do niedziela 27.11.2022
Zimowa odsłona gry Pędzące żółwie
„Pędzące żółwie” to wielokrotnie nagradzana gra rodzinna, która gwarantuje doskonałą zabawę graczom w każdym wieku. Planszówka jest obecna na polskim rynku od lat. Doczekała się nie tylko wielu dodruków, ale również wersji karcianej i wielkoformatowej.

„Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” to specjalna edycja bestsellerowej gry w nowym, świątecznym wydaniu. Pięć dobrze znanych z „Pędzących żółwi” bohaterów otrzymało nowe kolory i…czapki, które ułatwią im zimowy wyścig do sałaty. Gra, dzięki pięknej zimowej grafice i świątecznej fabule idealnie sprawdzi się jako prezent z okazji Mikołajek czy nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem! I teraz namawiają się, jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka pięknie zapakowana sałata. Żółwie to bardzo sympatyczne zwierzątka, które całymi dniami drepczą bez pośpiechu z miejsca na miejsce. Jednak, gdy na horyzoncie pojawi się świeża sałata, zaczynają energiczniej przebierać łapkami. Każdy żółw bez namysłu stanie do wyścigu i popędzi w kierunku choinki, pod którą czeka sałata. Jednak natury nie da się oszukać. Żółwie nie lubią biegać, ale są za to bardzo sprytne. Wykorzystają każdą okazję, aby wdrapać się na skorupę innego żółwia i przebyć w ten sposób choć część trasy!

Celem każdego gracza jest doprowadzenie swojego żółwia jako pierwszego do choinki. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których żółwie przemieszczane są po trasie wyścigu. Podczas rozgrywki gracze często zmuszeni są przemieszczać żółwie należące do innych uczestników zabawy. Żaden z graczy nie wie jednak, jakiego koloru żółwie należą do przeciwników, co gwarantuje wyśmienitą zabawę i wielkie emocje w klimatycznej, zimowej scenerii.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Autorem gry „Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” jest legendarny twórca gier Reiner Knizia. Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy powyżej 5 roku życia. Rozgrywka trwa ok 20 minut, a cena gry to 84,99 złotych. Elementy gry to świąteczna plansza, 5 drewnianych figurek żółwi w nowych kolorach, 5 żetonów z żółwiami w czapkach oraz 52 zimowe karty. Grę można kupić w księgarni Egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.