Królik i Misia

zima w mieście i za miastem 2012
PLENER FUNDACJI ATELIER
zapraszamy dzieci od 8 lat, młodzież i dorosłych

Plener jest bardzo dobrą propozycją wyjazdu dla rodziców z dziećmi, pierwszego samodzielnego wyjazdu dziecka na zimowy wypoczynek, grupy nastoletnich przyjaciół czy indywidualnych osób dorosłych zainteresowanych wypoczynkiem połączonym z pracą twórczą. Na plenery często jeżdżą także osoby, które nie uczęszczają do Fundacji Atelier na zajęcia. To już 28. plener malarski przez nas organizowany. Zapewniamy opiekę artystyczną i pedagogiczną, profesjonalnie wyposażone pracownie w domu plenerowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy k/Pilawy, wszystkie materiały plastyczne i korekty prac – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i całodzienne wyżywienie.

Plener malarski jest doskonałą okazją do szlifowania zdolności plastycznych. Dla osób początkujących jest to dobry moment do rozpoczęcia nauki rysunku i malarstwa. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody sprzyja poszukiwaniom artystycznym, wypracowaniu indywidualnych środków wyrazu, uczy malarskiej syntezy.

Plenery Fundacji Atelier są otwarte dla wszystkich osób bez względu na wiek i stopień zaawansowania umiejętności. W naszych plenerach mogą brać udział osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli, osoby początkujące i zaawansowane, indywidualne lub grupy przyjaciół, rodzice z dziećmi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas w otoczeniu ludzi zainteresowanych twórczością plastyczną.

Artyści prowadzący plener z każdym uczestnikiem rozmawiają indywidualnie korektę dostosowując do umiejętności danej osoby i bieżących prac. Osoby początkujące uczą się nie tylko od artystów – wykładowców, ale także od innych uczestników pleneru. Oferujemy nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów plastycznych, dzięki czemu można spróbować pracy w wielu technikach artystycznych pod okiem ekspertów i zyskać nowe umiejętności.

Podczas pleneru dzień wypełnia praca twórcza, nauka technik plastycznych, różnorodnych technik rzeźbiarskich, przerywana zabawą na świeżym powietrzu. Wieczorem zapraszamy uczestników na tematyczne wykłady z historii sztuki bogato ilustrowane slajdami, ognisko na świeżym powietrzu sprzyjające rozmowom o sztuce i wymianie doświadczeń, wspólne zabawy przy kominku.

Malownicze położenie zespołu pałacowo – parkowego w Łucznicy, w bliskości dzikiej przyrody parku krajobrazowego sprawia, że plener jest wyjątkową formą zimowego wypoczynku. W chwili relaksu od pracy twórczej polecamy piesze wypady przyrodnicze w pobliskim Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Wielu uczestników plenerów Fundacji Atelier wyjeżdża z nami co roku. Przyciąga ich atmosfera wymiany doświadczeń artystycznych, piękne pejzaże, wygodne pracownie i pyszne domowe

jedzenie. Na zakończenie pleneru wszyscy prezentują swoje prace malarskie na wystawie, na której otwarcie zapraszamy rodziny uczestników, naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów. Uczestnicy poprzednich plenerów zwracali uwagę na wspaniałą atmosferę sprzyjającą poszukiwaniu tożsamości artystycznej.

Program pleneru: warsztaty z rysunku i malarstwa, podczas których uczestnicy wykorzystują różne techniki rysunkowe (ołówek, węgiel, tusz) i malarskie (olej, akwarela, tempera), warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty z kompozycji, podczas których uczestnicy w grupach wykonują wielkoformatowe kompozycje przestrzenne, warsztaty z batiku, warsztaty fotografii cyfrowej, wieczorne wykłady o sztuce.

Termin: 15 stycznia – 21 stycznia 2012 (wernisaż wystawy poplenerowej 21 stycznia)

Miejsce: Ośrodek Akademia Łucznica, piękny zespół pałacowo-parkowy położony 60 km od Warszawy.

Koszt: 1750 zł

Zapisy: w Atelier Foksal, ul. Foksal 11, od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 -18:00, tel. 22 8268813, 22 8269589

Dojazd: we własnym zakresie